Meduňka jasně vede!

Voní po citronu a svoje uplatnění najde v každé domácnosti. Meduňka je totiž bylinkou, ze které si čaj můžete připravit v každou roční dobu a která vám může pomoci od mnoha problémů.

S vůni citronu

Také vás může zajímat ...

Tato zelená rostlinka má malá bílá kvítka, poznáte ji podle toho, že utržený list promnete mezi prsty a ucítíte citronovou vůni. Může dorůstat i výšky větší jak jeden metr, najdete ji na polích, ale vypěstovat si ji můžete i na zahradě.

Stop úzkosti

Meduňka má hlavní užití při poruchách spánku, které mohou být způsobeny stresem či úzkostí.
Meduňkový čaj uklidňuje a zpříjemňuje spánek. Užívá se i v případě trávicích problémů, protože má vliv na dobré zažívání. Čaj z meduňky uděláte ze dvou čajových lžiček směsi, které zalije horkou vodou. Po deseti minutách slijete.

Pozor na sluníčko!

Kromě samotného použití lze užívat i v čajových směsích. Sbírají se listy, které je pak dobré sušit na místě, kde je sucho, ale nesvítí příliš slunce.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...