Meduňka lékařská

Daří se jí i doma

Protože se meduňce dobře daří nejenom na záhonku, ale i v květináčích, můžete ji mít bez obav i doma. Jen musíte mít na paměti, že potřebuje dostatek vláhy a propustnou půdu. Má ráda teploty okolo 15 až 20 °C a při dobrém osvětlení ji můžete doma pěstovat celoročně.

Také vás může zajímat ...

Zajistíte si tak čerstvé lístky i v době, kdy venku již nerostou. Usušenou meduňku využijte k přípravě bylinného čaje, který má uklidňující účinky při nervovém vypětí, nadměrném stresu, onemocnění a nespavosti.

Meduňka vždy spolehlivě uklidní

Uklidnění přináší i při nachlazení, kašli, trávicích problémech i problémech se srdeční slabostí. Také zvyšuje tvorbu žluče, snižuje tvorbu plynů, zpomaluje tep a snižuje krevní tlak.

Víno pro dobrý spánek

Pokud chce vyzkoušet účinky meduňky, připravte si z ní vynikající víno proti nespavosti. 150 g čerstvě nasbíraných listů zalijte 1 l vína, dobře uzavřete a postavíte na 10 dní na okenní parapet, kam dopadá slunce.

Poté přeceďte do vypařených lahviček..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...