Meg Ryan si vzala narkomana a nevěrníka – a doplatila na to!

Pohádala se s matkou, která jí problémového muže rozmlouvala!

Americká herečka Meg Ryan (57) prožila spoustu šťastných vztahů, ale bohužel jen ve filmech. Manželství s kolegou Dennisem Quaidem (65) bylo k zániku odsouzeno od samého začátku.

Celé jméno královny romantických snímků 90.let zní Margaret Mary Emily Anne Hyra. To by se možná ani pořádně nevešlo do úvodních filmových titulků. Zato Meg Ryan (57) je k zapamatování na první pokus.

Také vás může zajímat ...

Chlapy balila při natáčení!

Meg nepatřila k dívkám, které chtějí jít ve stopách svých rodičů. Otec i matka pracovali jako učitelé, zatímco plavovlasá kráska mířila už od dětství do showbyznysu. Na střední škole už pózovala pro reklamní agentury. Po maturitě ale nezamířila na hereckou školu, šla studovat žurnalistiku. Novinářkou se nestala – během studia už přišly první filmové role a univerzitu Meg proto ani nedokončila.

Prvním filmem, kterým se proslavila, byl snímek Top Gun o vojenských pilotech. Během natáčení se herečka sblížila s kolegou Anthonym Edwardsem (56). Vztah jim ale vydržel pouhý rok. Na dalšího partnera ale Meg dlouho nečekala.

Tentokrát do jejího života vstoupil opravdu osudový muž, i když začátek byl v mnohém podobný tomu předchozímu vztahu: opět se jednalo o herce, se kterým se seznámila při práci na filmu, a shodou okolností znovu hrál vojenského pilota. Dennis Quaid (65) ale rozhodně nebyl žádný vzorňák.

Měl dva problémy: střídal milenky jako na běžícím pásu a bral drogy.

Hádku s matkou zprostředkovali novináři

Po letech Dennis vyprávěl, jak to s jeho závislostí bylo: „V osmdesátých letech jsem užíval kokain skoro každý den. Říkal jsem si mockrát, že to už nikdy nevezmu, protože za hodinu musím být už zase v práci. A pak jsem si zase řekl, že to není tak špatné.“ Byl natolik závislý na šňupání bílého prášku, že prý v noci spal třeba jen jednu hodinu.

Získal si pověst „zlého chlapce“ a v hlavě měl vymeteno. Meg to o něm samozřejmě věděla. Její tvrdou podmínkou bylo, že Dennis s drogami přestane. Slíbil, že se bude léčit a slib dodržel. Na osmadvacet dnů se zavřel do léčebny a poslouchal odborníky na slovo. Meg tím přesvědčil, ale tenhle vztah se vůbec nelíbil její matce.

K té měla herečka dost komplikovaný vztah, protože opustila rodinu, když bylo Meg patnáct let. Co se vztahu s Dennisem týkalo, ozvala se matka přes média a hodně nepříjemně nového partnera své dceři vymlouvala. Obě ženy si vyměnily prostřednictvím novinářů pár drsných vět. Meg si samozřejmě prosadila své a Dennise si vzala.

Udělala to stylově, na Valentýna roku 1991.

Byla Meg také nevěrná?

Následovaly šťastné roky. Meg přivedla na svět syna a její kariéra nabrala vrcholné obrátky. Šla z jedné velké role do druhé. Stala se královnou romantických komedií. Jejím nejčastějším filmovým partnerem byl Tom Hanks (62), ale Dennis na něho žárlit nemusel. Na rozdíl od něho Tom patřil k mužům, kteří se mohli chlubit tím, že nemají žádné skandály.

Dennis rozhodně věrný nebyl a Meg postupně docházela trpělivost. Byla to nakonec ona, kdo podal žádost o rozvod. Abychom byli spravedliví, musíme říct, že ani plavovlasá herečka nebyla žádné neviňátko. Zamilovala se do Russella Crowea (55) a to byl možná skutečný důvod, proč ukončila manželství s Dennisem.

Ten se tři roky po rozvodu znovu oženil a na dálku prý Russelovi poděkoval, že díky němu se mu konečně ve vztahu s Meg otevřely oči. V novém tisíciletí už na Meg takové dobré časy jako předtím nečekaly. Ve vztazích se jí nedařilo, kariéra šla prudce dolů a nepomohlo ani, že se pro jeden film před kamerou úplně svlékla. Všechno pak dovršily nepodařené plastiky.

Nejenže nezastavila čas, jak si bláhově myslela, ale z romantické hrdinky se změnila v poměrně nevzhlednou stárnoucí ženu.

A tak jediným úspěchem Meg po rozvodu byl adopce malé čínské holčičky v roce 2006.

Mohla se přestěhovat a třeba by byla šťastná!

Krátký vztah s Russelem Crowem Meg nevyšel. Nezadařilo se ani s dalším hereckým kolegou, Johnem Cusackem (52). Nadějně to vypadalo až s hudebníkem Johnem Cougarem Mellencampem (67). V něm našla Meg spolehlivého a věrného partnera. Zásadní chybou, která ale nakonec vedla k rozpadu jejich vztahu, bylo to, že John se zásadně odmítal přestěhovat do New Yorku.

Všechno by tak skončilo jenom vztahem na dálku, což Meg odmítla. Škoda.

Kdyby možná ustoupila, mohla mít úspěch alespoň v soukromí, když už to ve filmech moc nejde.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...