Mějte lepší držení těla

Pro většinu z nás je to automatické, někdy je však třeba podívat se na sebe do zrcadla a zhodnotit, zdali je vše tak, jak má být.

Správné držení

Také vás může zajímat ...

těla by mělo splňovat několik bodů. Krční páteř Zaměřte se nejprve na oblast krční páteře. Vaše hlava by neměla být předsazená dopředu. To se často děje lidem, kteří pracují u počítače a snaží se být hlavou blíže monitoru. Takový postoj jim ale pak zůstává i v běžném životě a je třeba dávat si pozor na to, aby hlava předsazená nebyla.

To totiž následně může způsobovat bolest v oblasti krčních obratů a časté migrény.

Nehrbit se

Pokud se člověk hrbí, dochází k tomu, že má kulatá záda a předsunutou pánev. Zde je třeba, aby hlavní oblasti byly umístěny nad sebou. Je tedy dobré s nádechem se narovnat, hlavu dát lehce dozadu, ramena dolů a zatáhnout břicho. Tělo se přirozeně narovná.

Neprohýbat se

Zatímco hrbení je typické pro sedavé zaměstnání, nadměrné prohýbání je velmi časté u mužů s větším břichem. Táhne je dopředu. Správný postoj Důležité je i to, jak stojíte. Chodidla by při stání měla být tak, že paty jsou blíže a špičky od sebe, jako kdyby tvořily pomyslný trojúhelník. Dodržujte oporu tří bodů, tedy palce, malíčku a paty.

Cvičte

Zaměřte se na to, abyste kdykoli, kdy vám to čas dovolí, trénovali. Může to být při čekání ve frontě, na autobusové zastávce, během vaření či kdykoli jindy. Protáhněte se K lepšímu držení těla vám může pomoci i jóga. Zkuste zajít na vedené lekce, kde vás lektor pozice naučí. Pak je můžete praktikovat doma.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...