Melania Trump – Krásná první dáma vyrůstala v socialismu

Americký prezident a modelka, která se ráda svlékala. Kdo vlastně je Melanija Knavs, a proč je tak smutná?

Pochází ze socialistické Jugoslávie. Melanija Knavs vyrůstala v prostředí, které si americká smetánka neumí představit – v betonovém činžovním domě v pětitisícovém slovinském městečku Sevnica, ležícím na břehu řeky Sávy pod středověkým hradem. Otec Viktor (76) prodával auta, matka Amalija (75) pracovala v místní textilní továrně.

Také vás může zajímat ...

V současné době jsou občany Spojených států. První, kdo Melanii přivedl k modelingu, byla právě matka. V textilce, v níž pracovala, holčička předváděla dětské oblečení. Modeling byl jejím snem, chtěla být alespoň návrhářkou, a tak se probojovala na univerzitu v Lublani. „Byla velmi disciplinovaná.

Čeho se rozhodla dosáhnout, toho docílila,“ řekl o Melanii spolužák.

Druhá cizinka v historii

„Krásná, chytrá a řídí se vlastním rozumem,“ prohlásila o ní autorka životopisných knih Pamela Keogh. Modeling Melanii prostě nemohl přehlédnout. Dřívější půvab trochu smazaly zákroky plastických chirurgů, ale i tak vypadá bývalá slovinská modelka výborně. Nadměrně o sebe dbala už na střední škole.

V době, kdy spolužačky bojovaly s pupínky, byla Melania každý den, v zimě, v létě, tak perfektně upravená, jako by se chystala na ples do královského paláce.

Na středoškolačku to bylo až neobvyklé.

V té době by ji pochopitelně ani ve snu nenapadlo, že se jako druhá cizinka v historii (a první, narozená v komunistické zemi) v roce 2017 stane první dámou Spojených států. Patrně i nejkrásnější. V roce 1987 si jí všiml renomovaný slovinský fotograf, a to pro ni znamenalo start k vytoužené dráze. Následoval kontrakt s modelingovou agenturou v Miláně.

Kolotoč přehlídek a fotografování ji zavál do New Yorku.

Tu ženu chci!

Budoucího manžela Donalda Trumpa (74) potkala v roce 1998 na večírku. Byl ženatý s druhou manželkou Marlou Maples (57), ale už žili odděleně. Na party se dostavil s tehdejší novou známostí. „Je neuvěřitelná! Tu ženu chci!“ zvolal, když spatřil přítomnou Melanii – alespoň tak to vyprávěla její kamarádka, rovněž modelka.

Boháč okouzlující Slovinku oslovil a požádal ji o telefonní číslo. Odvětila, že mu žádné nedá, protože přece přišel do společnosti po boku jiné ženy. „Dejte mi své, a já se ozvu,“ dodala. Nejdřív jí vtiskl vizitku s pracovním telefonem. Tu mu vrátila se slovy, že s ním obchody uzavírat nehodlá.

Pak už jí ze zoufalství poskytl všechna čísla, do soukromého bytu v New Yorku i do letoviska Mar-a-Lago v Palm Beach. Když se vrátila z pracovního pobytu v Karibiku, zavolala mu. „Byla jsem ohromena jeho energií.

Je velmi vitální,“ konstatovala.

Nejkrásnější na světě

Vzali se 21. ledna 2005 na Floridě, nevěsta si oblékla saténové šaty pošité drahokamy a perlami za dvě stě tisíc dolarů. Budoucí prezident o ní tvrdil, že je to ta nejkrásnější žena na světě. Zlí jazykové rozhlašují, že od zásnub vypadá nynější paní Trump stejně. „Nic jsem na sobě neměnila,“ namítá kráska. „Žiju zdravě, starám se o pleť a tělo. Jsem proti botoxu, proti injekcím.

Myslím, že poškozují tvář a ničí nervy. Budu stárnout důstojně jako moje máma.“ Slovinština, angličtina, francouzština, němčina a srbština – všemi těmito jazyky Melania vládne. „Jsme v 21. století. Budu sama sebou, jiná než kterákoli první dáma. Budu pomáhat ženám a dětem.

Ony jsou budoucnost,“ řekla matka syna Barrona (14), když byl manžel zvolen prezidentem.

Je šťastná ?

Žádná jiná první dáma před ní se neukazovala nahá – i v tom je Melania jiná. V roce 1995 se se skandinávskou kolegyní Emmou zvěčnila ve vášnivém objetí a zcela bez oděvů. Amerika valila oči. „V Evropě je to módní a běžné,“ suše k tomu poznamenal Donald Trump. Nicméně v poslední době jako by Melanii došel dech. Je ve vztahu šťastná?

Některé zdroje poukazují na to, že manželé spolu řadu let žijí jen naoko. Míní, že Melania se těšila na konec Trumpova úřadu, aby se mohla rozvést. Pokud by se o to bývala pokusila dřív, stihl by ji jeho trest. Melania to vše popírá.

Patrně byla nucena podepsat dohodu o mlčenlivosti.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama