Meruňkový koláč s mandlemi

Z oranžových plodů si upečte koláč s drobenkou jako od babičky. A uvidíte, že s ním určitě sklidíte úspěch u všech strávníků.

Potřebujete:

200 g hladké mouky, ½ prášku do pečiva, 1 balíček vanilkového cukru, 120 g cukru krupice, 2 vejce, 100 g másla, 120 ml mléka, 1 hrst mandlových lupínků, 8 ks větších meruněk

Na drobenku:

1–2 lžíce másla, 3–4 lžíce hrubé mouky, 2–3 lžíce cukru moučky

Postup:

  1. Vejce s cukry vyšlehejte do pěny. Přilijte rozpuštěné máslo zchlazené mlékem. Promíchejte, pak přisypejte mouku smíchanou s práškem do pečiva a vše dokonale smíchejte.
  2. Koláčovou formu nebo remosku vymažte máslem a vysypejte hrubou moukou nebo vyložte pečicím papírem. Rozetřete těsto a naskládejte na něj přepůlené nebo rozčtvrcené meruňky.
  3. Připravte si drobenku – smíchejte mouku s moučkovým cukrem, rozpusťte si máslo, přidejte ke směsi a pomocí lžíce nebo rukou promačkejte, až se vytvoří „žmolky“. Meruňky posypte drobenkou a mandlemi.
  4. Pečte ve vyhřáté troubě nebo remosce cca 35–40 minut. Špejlí zkuste, zda se těsto už nelepí, a pokud ne, vyndejte z trouby a po chvíli opatrně vyklopte a otočte. Můžete ještě posypat moučkovým cukrem. .
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...