Michaela Kudláčková: Hvězda, která spadla na dno

Pozoruhodné je už datum jejího narození. Ne, skutečně vás neklame zrak, Michaela Kudláčková se narodila 21. srpna 1968. Je snad toto datum vzhledem k událostem, k nimž tehdy došlo, nějakým způsobem prokleté? Všechno tomu nasvědčuje. Pamatujeme si ji z inscenace Veronika, prostě Nika, to byla její první velká dětská role. Vypráví o veselé, velice živé holčičce, která miluje zvířata.

Možná si ji vybavujete v inscenaci Skleněný dům, hrála též v historickém filmu Poslední propadne peklu.

Také vás může zajímat ...

Dostala se do dětských kabaretů, vrchol však přišel v osmdesátých letech se seriálem My všichni školou povinní.

Zkusila to dvakrát a dost

Její kariéra bohužel záhy skončila proto, že se nedostala na konzervatoř. Brala to jako velkou prohru a křivdu. Přitom úspěšně prošla talentovými zkouškami, přesto nebyla ani napodruhé přijata. O hereckou dráhu se již nepokoušela. Své pocity kdysi vyjádřila slovy: „Já nejsem v situaci, že bych denně – dvacet let – myslela na to, že bych ráda hrála a že je mi líto, že jsem se nestala herečkou.

Pořád ale mám pocit, jako by mě někdo vysadil na zastávce autobusu, na které jsem vůbec nechtěla vystoupit.

Jako bych celý život žila někde, kam vůbec nepatřím a kde jsem vůbec neměla být.“ Pánské společnosti se nevyhýbala, vdala se celkem dvakrát a porodila čtyři dcery.

Devatero řemesel

Vystřídala spoustu zaměstnání, pracovala například jako operátorka v Podniku výpočetní techniky v Praze, pak v téže firmě jako personalistka. Zkusila si práci taxikářky, barmanky i instruktorky práce s internetem pro seniory, novinářky i spisovatelky.

Vydala knihy Jak se modlí čarodějky a Neslibujte Pannám hady, kde humornou formou učí rodiče, jak vychovávat děti podle znamení, v nichž se narodily.

Je vyhledávanou kartářkou, věnuje se astrologii a runovému písmu.

Devatenáct exekucí

Přes dlouhý výčet zaměstnání a zálib se někdejší Barča Hrdinová z My všichni školou povinní dostala do dluhů. Uživit čtyři dcery není žádná legrace, navíc maminka byla na jejich výchovu i zabezpečení většinou sama. Přepracování a exekuce přivedly Kudláčkovou až do rukou lékařů. Poté, co se snažila splatit dluhy, které se vyšplhaly na více než půl milionu, psychika řekla dost.

Sanitkou byla v roce 2014 převezena do nemocnice, kde lékaři konstatovali, že se musí začít šetřit a více odpočívat. Jenže zjištění, že je na ni vypsáno devatenáct exekucí ve výši 636 tisíc korun, matce čtyř dětí na klidu zkrátka nepřidalo. Snaží se živit věštěním a psaním, ale jak se zdá, peněz příliš nevydělá. Do dluhů se propadla mimo jiné i kvůli lásce.

Půjčky si brala s jedním ze svých partnerů, o kterém ale nikdy nechtěla příliš mluvit, ani s ním už nežije. „Půjčky jsem si brala na sebe a byla jsem si toho plně vědoma,“ nechává se slyšet Kudláčková, které se tato láska vymstila. Odpovědnost splácet ležela jen na ní. „Víc už dělat opravdu nemůžu. Já pracuji, ale za málo peněz,“ stýská si Michaela.

Dodává, že si zažila kvůli dlužné částce peklo, ale k něčemu to bylo dobré, protože se aspoň začala starat o věci, o které je třeba se starat.

Umřu, až budu chtít

Další výraznou krizí si prošla loni, kdy uveřejnila článek, ve kterém napsala, že chce umřít, až sama bude chtít. Pak zničehonic zmizela a bylo po ní vyhlášeno pro její údajné sebevražedné sklony pátrání. Bývalou herečku nakonec našli ještě tentýž den v lese, živou a zdravou, jenže zhroucenou.

Své zvláštní jednání nevysvětlila, veřejnost však částečně uklidnila sdělením: „Jsem typ, co moc a moc rád žije. A taky si přeji, aby všichni kolem mě dlouho žili a neumírali, a nic jim nebylo, a nic se jim nestalo. Chtěla bych být ke konci svého života milována, tolerována, chtěla bych, aby mi někdo naslouchal a dělal radost.

“Také zaráží mimo jiné i svou zvláštní zálibou chodit po kolejích. Baví ji snad zahrávat si s hranicemi mezi životem a smrtí? Ještě že ty vlaky houkají, napsala na internet.

Tehdy před řítícím se vlakem uskočila na poslední chvíli.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...