Michal David – S manželkou neměli nikdy rande

Pochází ze zajímavé rodiny. Jedná se o cirkusový klan Kludských, teta Dagmar Kludská (74) je spisovatelka a kartářka, maminka je bývalá mimka, další příbuzní provozují pouťové atrakce. Narodil se jako Vladimír Štancl (58). V dětství pobýval s matkou v Itálii, kde se naučil perfektně italsky a chodil do klášterní školy nedaleko Verony.

Matka představená v něm objevila hudební talent a brzy místo ní hrál při mších na harmonium. Později studoval na konzervatoři a podle pamětníků patřil k největším talentům české jazzrockové scény. Zároveň ho ale zlákala populární hudba, konkrétně jeden z tehdy nejznámějších manažerů František Janeček (73), který mu později dal i nové jméno – Michal David.

Také vás může zajímat ...

Už v roce 1988 měl David vlastní studio.

Já vás ale neznám

Úspěšný muž si vyhledal úspěšnou ženu. Půvabná tmavovláska Marcela Skuherská (57) je bývalá československá profesionální tenistka. Jejich seznámení nepostrádá humor. Michal David a Marcela Skuherská se poprvé na vlastní oči uviděli v roce 1984. Oba tehdy mysleli jen na kariéru, byli mladí, úspěšní, draví. Došlo k situaci jako vystřižené ze zábavného televizního pořadu.

Stalo se to v restauraci Rotisserie v Mikulandské ulici v Praze, kam mladý zpěvák chodil na obědy. Spatřil u jednoho ze stolků hezkou dívku, seděla sama, a tak neváhal. Jako populární umělec dobře věděl, jak na ženu zapůsobit. Zastavil se u krásky a hrdě pravil: „Dobrý den, já jsem Michal David.“ Oslovená na něho upřela nic nechápající oči. Michala Davida neznala!

Pohybovala se v jiných kruzích, létala na tenisové turnaje a vůbec nechápala, kdo na ni mluví. Nicméně sama se také představila, řekla, že je Skuherská. A další trapas.

Jméno Skuherská zpěvákovi nic neříkalo, protože tenisový svět byl pro něho španělskou vesnicí.

Žádné rande nebylo

A další pikantní historka – dvojice po letech přiznává, že vlastně ani nikdy neměla první rande. Po setkání v restauraci Marcela odletěla do zahraničí, a když se za týden vrátila, Michalovi zatelefonovala. Populární muzikant neztrácel čas, během dalšího týdne se k tenistce nastěhoval. „My jsme snad ani nerandili!“ podotýká s úsměvem Marcela Skuherská.

Ukázalo se, že její rodiče populárního zpěváka na rozdíl od dcery znají a známosti vůvec nepřejí.

Časem je ovšem mladý muž přesvědčil, že je pro jejich milovanou dceru tím pravým.

Nezapomeňte Michala!

Hitmaker po seznámení napsal pro svou vyvolenou i píseň, která se jmenovala Každý mi tě, lásko, závidí. A protože při prvním setkání spolu seděli u stolku, zprvu si nevšimla určitého výškového rozdílu, který mezi nimi je. Když pak vstali, aby si podali ruku a rozloučili se, bylo pozdě. Už ji očaroval. Veselá svatba se konala 5. listopadu 1987.

Samotný obřad proběhl na Vyšehradě, svatební hostina v Národním divadle. Traduje se další humorná historka, kdy těsně před odjezdem na obřad nevěsta na všechny kolem zoufale volala, ať nic nezapomenou a hlavně ať nezapomenou Michala. Manželství maličko komplikovala žárlivost, přece jen, Michal byl známá hvězda a Marcele připadalo, že má spoustu příležitostí k nevěře.

Daleko více než ona, která se musela starat o rodinu a rozloučit se s milovaným tenisem. Dnes už je vyrovnanější.

Manželovi se povedlo ji ubezpečit o tom, že je doma naprosto spokojený, a tak přece nebude vyhledávat nějaké přechodné známosti.

Nejtěžší okamžik v životě

V pondělí 3. dubna 2000 manžele ale postihlo to největší neštěstí, jaké se rodičům může přihodit – zemřela jejich devítiletá dcera Michaela. Když jí lékaři diagnostikovali leukemii, byla to velká rána, všichni ovšem doufali, že boj s krutou nemocí Míša vyhraje. Teprve až po několika letech byl Michal schopen o tragédii mluvit.

Přiznal, že jednu dobu cítil takové zoufalství, že se mu chtělo za Míšou odejít. Dokonce se mu i ukázala a řekla: „Tak pojď se mnou.“ Naštěstí má hudebník na žal lék. Je si jistý, že smrtí život nekončí a že se s Míšou jednou opět setká. V tragických chvílích se buďto rodina stmelí, anebo ji to definitivně zničí.

Michal a Marcela vychovávali ještě o rok starší Klárku (29), o kterou se museli postarat. I když se jim už nechtělo žít, bylo jejich povinností překonat to a jít životem dál, už kvůli starší dceři.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama