Michal Horáček – Přistižen s cizí ženou v cizím pokoji

Byli jsme chudí a nosili jsme tepláky, teď myslím celou společnost,“ říká Michal Horáček (66). Jeho dětství velmi zásadně ovlivnila politika padesátých let minulého století. Jeho otec se stal zapáleným komunistou už v roce 1945, uměl výborně rusky a přečetl většinu Leninových spisů v originále. Zato Horáčkova maminka komunismus nenáviděla. A tihle dva spolu kupodivu dokázali žít.

„Máma do táty tvrdě šla,“ vypráví Horáček. „Pro něj byl komunismus ale víra. A nemělo to smysl. Můj táta byl strašně slušný, velmi pracoval a vedl nás ke slušným věcem. Rodiče spolu nemohli mluvit o politice, protože to by bylo peklo.“ V roce 1968 se stala neuvěřitelná věc. Když přijely sovětské tanky, tatínek to nedokázal zvládnout.

Také vás může zajímat ...

Byl sice militantní komunista, zároveň i velký vlastenec. Vpád cizích vojsk s ním tak zamával, že šel žádat o azyl na jugoslávské velvyslanectví. Zde ho vlídně přijali a zavolali mu hned sanitku, která ho odvezla do Bohnic. „Už se nikdy nevzpamatoval.

O tátu jsem přišel v šestnácti letech,“ vzpomíná na rok, kdy došlo k okupaci, Michal Horáček.

Plavčík i dělník

Spisovatel, esejista, novinář, textař, básník, producent, vystudovaný antropolog a spoluzakladatel sázkové kanceláře Fortuna studoval Fakultu sociálních věd a publicistiky UK, odkud byl na zásah Státní bezpečnosti vyloučen poté, co zfalšoval výjezdní doložku do USA. Živil se pak jako plavčík, umývač černého nádobí, skladník a posléze jako domácí dělník Výrobního podniku Svazu invalidů.

Současně se věnoval sázkám, a to zejména na pražském dostihovém závodišti ve Velké Chuchli. Stal se dopisovatelem dostihových časopisů ve Velké Británii, Austrálii či USA. V roce 1986 nastoupil do kulturní rubriky Mladého světa, o čtyři roky později se podílel na založení akciové společnosti Fortuna.

Čím proslul nejvíce, když pomineme fakt, že letos kandidoval na prezidenta, jsou písňové texty. Spolupracoval se skladatelem Petrem Hapkou (†70), díky čemuž vznikly populární hity.

Společně s Michalem Kocábem (64) nebo Richardem Müllerem (57) dobývali česká i slovenská rádia písněmi V penziónu Svět, S cizí ženou v cizím pokoji nebo Štěstí je krásná věc.

V dobrém i zlém?

Textař působil dojmem člověka, pro kterého je manželství posvátné. S Rút Horáčkovou žili třicet čtyři let, ona s ním trpělivě snášela dobré i zlé. Sám Horáček připouští, že toho zlého nebylo málo, protože svého času měl hodně hluboko do kapsy a coby umývač nádobí či dokonce v době, kdy přijímal v Chuchli sázky na koně, nepředstavoval pro rodinu žádný velký přístav jistoty.

Manželství bylo považováno za spořádané až idylické, v roce 2010 přišel ale šok v podobě rozvodu. Miliardář manželku, která mu porodila dvě děti, vystěhoval z vily v Roudnici nad Labem navzdory tomu, že nemovitost svého času patřila jejím rodičům. „Paní Rút už tady nebydlí,“ řekla tehdy novinářům sousedka. „Byla to taková tichá, milá dáma, kterou tady všichni měli moc rádi.

Nikdy nedělala žádné problémy, všechny vždycky slušně pozdravila.“ Rozvod vyrazil dech všem, kdo dvojici znali a samozřejmě předpokládali, že ti dva spolu zůstanou do soudného dne. Jenomže cestu stárnoucímu miliardáři zkřížila scénografka a kostýmní výtvarnice Michaela Hořejší (39). Krásná blondýnka, ochotná jako první číst a chválit jeho texty.

A tak dlouholetému manželství zazvonil umíráček.

S cizí ženou v cizím pokoji

S Michaelou Hořejší, dnes už provdanou Horáčkovou, se miliardář seznámil prý už v roce 2008. Setkávali se tajně. Poprvé se viděli na Kokoříně při natáčení klipu Jany Kirschner (39).

„Naše společná práce a zkoumání vyvrcholilo premiérou KudyKamu, a ten projekt měl takovou intenzitu, že bychom se oba dva těžko smiřovali s tím, že se rozloučíme a už spolu nebudeme pracovat a povídat si,“ poznamenala k tomu Hořejší. „Po premiéře jsem připustila myšlenku na to, že by ten vztah mohl přerůst do jiné sféry.“ Mnoho lidí z Horáčkova okolí ji označilo za zlatokopku.

Michaela je o 27 let mladší než manžel, navíc půvabná blondýna. Rok po narození Julie (7) se její rodiče vzali. Rodina pobývá v Horáčkově úchvatném sídle v Roudnici nad Labem. Nová paní Horáčková se za prospěchářskou ženu absolutně nepovažuje.

Pracuje, aby všem ukázala, že je nezávislá.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...