Michal Suchánek a jeho žena si na první pohled byli navzájem nejdřív hrozně protivní!

Kdysi zkoušel Michal podnikat, ale kamarád ho napálil a nechal mu dluhy!

Málokdo dnes už ví, že oblíbený herec a bavič Michal Suchánek (53) hrál i v Národním divadle. Odtamtud se ale podle svých vlastních slov nechal odlákat na větší plat a mladší kolegyně.

K rozjetí herecké kariéry občas stačí pouhá náhoda. Michal Suchánek měl sice známého otce, sportovního komentátora Jaroslava Suchánka (82), ale žádnou „protekci“ nepotřeboval. Stačilo, aby jeho fotka jednoho dne vyšla na titulní straně časopisu pro ženy Vlasta.

Také vás může zajímat ...

Rozhodla jedna fotka

Tehdy byly Michalovi teprve čtyři roky. Na základě této fotky si ho ale o pět let později vyhlédli v televizi, když sháněli představitele hlavní dětské role do inscenace Pozdní léto. Rodák z Jičína, který vyrůstal v nedaleké Sobotce, tak začal dobývat nejen Prahu, ale celé tehdejší Československo.

Stal se často obsazovaným dětským hercem. Přesto by býval dal přednost sportu, k němuž měl díky otci blízko. Protože už jako kluk nepatřil k nejvyšším, zkoušel chodit na basketbal, prý v naději, že vyroste.

Uvažoval i o kariéře na tenisových kurtech, ovšem neměl raketu – a tu by mu prý otec koupil, až když by se Michal naučil pořádně hrát.

Deset tisíc za Sněženky

Největší a nejslavnější role přišla, když mu bylo sedmnáct let. Když se natáčela komedie o středoškolácích na horách s názvem Sněženky a machři, asi nikdo nepředpokládal, že vzniká kult, na který se budou s nadšením dívat lidé i po více než třiceti letech. Za roli Karla Máchy dostal deset tisíc korun, což byly tenkrát velmi slušné peníze.

Bylo jasné, že oblíbený a známý herec půjde studovat na konzervatoř. Tam se mimochodem seznámil i se svým budoucím televizním parťákem, Richardem Genzerem (52), který zde studoval tanec. Michal ale nikdy nepřijal trvalé angažmá v divadle. Sice si zahrál i v Národním divadle, ale netrvalo to dlouho – i když prý tím udělal radost své babičce ze Sobotky.

Ozval se mu totiž František Ringo Čech (75), který měl své vlastní divadlo a nabídl mu lepší podmínky. Vyhovovalo mu tam i proto, že chtěl spíš lidi bavit, než hrát dramata. „Dostal jsem několikrát nabídku hrát vážné role, ale zdravý rozum vždycky zvítězil,“ konstatoval s nadsázkou sobě vlastní.

Překonali těžké časy

Dlouhá léta je Michal šťastně ženatý s bývalou tanečnicí Renatou (57), která se dnes věnuje choreografii. Dohromady se dali v jednom bistru v Kaprově ulici, kam chodili lidé z konzervatoře. Nejdřív to ale vůbec na nějakou velkou vzájemnou přitažlivost nevypadalo.

V jednom rozhovoru Renata otevřeně prohlásila „Byl mi hrozně protivný, strašný spratek. Já jemu ale taky, musím říct. Pak to ale nějak přešlo v lásku.“ V době, kdy spolu chodili, prožívala Renata ošklivé období – zemřeli jí oba rodiče. Poznala, že Michal je muž, který při ní dokáže stát i ve zlých časech.

Později mu to oplatila, když se stal obětí podvodníka při podnikání. S kamarádem si otevřel restauraci, jenže jak se ukázalo, naletěl bohužel podvodníkovi. Onen kamarád totiž nadělal jenom dluhy v řádu statisíců a Michal je pak musel léta splácet.

„Vyzkoušel jsem si na vlastní kůži, že jsou věci, které prostě neuhlídám,“ připustil. Přesto chuť do podnikání neztratil a k jeho snům patří například provozování benzínové pumpy v americkém stylu.

Vymyšlená nevěra?

Hodně se před časem psalo o Michalově nevěře, a ne jedné. Podle některých zpráv měl mít něco s kolegyní Veronikou Žilkovou (57), ale to oba popřeli. Ještě dramatičtěji vypadalo nařčení, že má milenku, která je sestrou přítelkyně Richarda Genzera.

Aféra se nakonec nekonala, jak Michal, tak Renata se vyjádřili, že je to nesmysl. „Můžu s pýchou tvrdit, že mám úžasnou ženskou, kterou bych neopustil.

Kdybych s mojí rodinou nebyl šťastný, tak s ní dávno nejsem,“ reagoval herec. A jeho žena prohlásila: „Já vím, co v něm mám a on ví, co má ve mně.“

Do konce plesu prý leželi na podlaze!

O tom, jak se seznámil Michal Suchánek s Richardem Genzerem koluje legenda, kterou dal do oběhu sám sympatický herec. Bylo to prý v sedmnácti letech na plese konzervatoře.

Setkali se na toaletách v Lucerně, kdy už oba byli „společensky unaveni“. „On řekl něco, čemu nebylo rozumět, ale to už jsem padal na záda a on taky.

Tak jsme strávili asi hodinu vleže, protože jsme byli totálně opilí,“ vzpomínal Michal. Podle jiné verze tam dokonce proleželi celý zbytek plesu!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...