Mick Jagger – Divoká jízda slavného zpěváka

O rockových hvězdách se říká, že žijí nezřízený život plný alkoholu, drog a sexu. Frontman kapely Rolling Stones, Mick Jagger (73), pověst ctil, přesto se stal sirem.

Kdyby britský hudební idol zůstal u původních plánů o své budoucnosti, lidstvo by přišlo o jednu z nejlepších kapel světa. Mick Jagger (73) se narodil v anglickém Dartfordu do rodiny, která na tom nebyla finančně nejlépe. Jeho otec Basil Fanshawe „Joe“ Jagger (†93) byl stejně jako dědeček učitelem a maminka Eva Ensley Mary (†87) se živila jako kadeřnice.

shutterstock_183458153

Osudové setkání

Také vás může zajímat ...

Nikdo z rodiny neměl umělecké ambice a malého chlapce k muzice nevedl. Naopak, otec doufal, že syn půjde v jeho šlépějích a stane se po jeho vzoru nadšeným učitelem. Jenže osud poslal Jaggerovi do cesty spolužáka Keitha Richardse (73). Ačkoli byli chlapci tehdy v roce 1950 opravdu malí, měli k sobě blízko a velmi si rozuměli.

Jejich cesty se ale na čas rozešly, každý totiž nastoupil na jinou školu. Štěstěna jim však byla nakloněna a v roce 1960 se znovu náhodou setkali na nádraží a překvapivě zjistili, že bláznivě milují stejný druh hudby. A to byl začátek budoucích The Rolling Stones. Zpočátku se zdálo, že snad Mick Jagger ani o žádnou rockovou kapelu nestojí.

Zatímco Richards a další člen budoucí kapely kytarista Brian Jones (†27) ukončili studium a chtěli se věnovat jen hudbě, Jagger školu dokončil a pokračoval dál na ekonomické škole v Londýně. Toužil se stát novinářem nebo politikem. Postupně však začal hudbě propadat a původní plány o své budoucnosti rychle přehodnotil.

Zprvu hrála kapela zdarma o přestávkách mezi vystoupeními jiných umělců a půjčovala si jejich vybavení.

Své první vystoupení absolvovala pod názvem Rollin῾ Stones, později jméno upravili, aby vypadalo více formálně.

shutterstock_97070675

Předčili Beatles

V roce 1964 byla kapela označena za nejpopulárnější britské uskupení, dokázali předčit dokonce i legendární The Beatles. Rok předtím Jagger nechal školy a veškerou důvěru vložil do zářivé budoucnosti své kapely. Spolu s Richardsem začali psát vlastní texty a jejich sláva šla strmě nahoru.

Rolling Stones v čele s Jaggerem získali pověst vzdorovitých provokatérů a nutno podotknout, že brzy začali své pověsti přicházet na chuť. V 60. a 70. letech, v době největšího rozkvětu kapely, ochutnal Mick Jagger snad všechny dostupné drogy.

Nejvíce se hovoří o tom, že bral LSD, heroin a kokain.

Odsouzen za drogy

Jaggerův přítel Keith Richards mu vždy statečně sekundoval. Ostatně byl to právě on s kým byl v roce 1967 Jagger zadržel policií kvůli drogám. Oba dostali tvrdé tresty. Jagger byl odsouzen ke třem měsícům ve vězení za držení čtyř léků s obsahem amfetaminu, které si zakoupil v Itálii. Po odvolání byl ale Richardsův roční trest zrušen a Jagger místo vězení dostal trest podmíněný.

Kdo by se však domníval, že to bylo pro ně ponaučení, ten by se šeredně spletl. Do vězení se pak následně dostal v červenci o pět let později, když ho s kolegou kytaristou Richardsem nečekaně přistihl paparazzi při braní drog.

Na rozkaz tehdejšího starosty Bostonu, v němž k události došlo, byli oba zavřeni do vazební věznice.

shutterstock_142529380

Už měli umřít

Když kapela slavila v roce 2012 padesátileté výročí vzniku, odborníci se vyjádřili, že by měl být Jagger a členové Rolling Stones už minimálně 10 let po smrti. Jeho dlouholetá zářivá kariéra je totiž skutečně lemována alkoholem, tvrdými drogami a krásnými ženami, pro které měl vždy slabost.

Ovšem Jaggerovi se vyhnuly vážné nemoci a díky štěstěně a zdravé životosprávě si užívá života i po všem, co má za sebou. Duší stále mladý rocker se má i přes pokročilý věk čile k světu. Na svém kontě má kromě obrovského bohatství a úspěchu také dvě nevydařená manželství a celkem osm potomků. S neřestmi, kromě krásných žen, už ale skončil.

„Kouření, pití a drogy už mě nepřitahují,“ svěřil se, že špatných zvyků se už konečně zbavil.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...