Milan Šteindler – Manželství nebo boj na život a na smrt?

Hercovým prokletím byl jeho vztah. Ti dva se prostě neměli potkat. Vše začalo nevinně. Pohlednicí s žertovným textem.

Ať řekl coby dítě školou povinné cokoli, spolužáci se váleli smíchy a často ani pedagog nedokázal udržet kamenný obličej. Smál se tak, že nemohl pokračovat ve výkladu. Spolužáci i učitelé byli přesvědčeni, že z Milana Šteidlera (63) bude umělec, že se takový talent musí prosadit. Na gymnáziu to bylo už jisté. Počátky Divadla Sklep se začaly utvářet právě zde.

Také vás může zajímat ...

Ne snad přímo v lavicích, ale v hospodě s pěkným názvem Na Sibiři, kam tři mladí muži, Milan Šteindler (63), David Vávra (63) a Ondřej Trojan (60), ochotně chodili „schůzovat“ nad sklenice zlatavého moku. V hospodách už se, jak známo, zrodily tisíce dobrých nápadů. Založit Divadlo Sklep byl jeden z nejlepších.

Rozený komik Šteindler vzpomíná například na veselou historku, kdy si při jednom z divadelních představení nasadil na hlavu čepici zmijovku, mlčel a tvářil se tupě.

Když se takto postavil na jeviště, sklidil srdečný smích a jeden z diváků vykřikl: „A ty už ani nic neříkej!“

Rodinná tragédie

Málokdo ví, že herec proslulý smyslem pro humor skrývá smutné rodinné tajemství. Jeho tatínek byl za druhé světové války kvůli svému původu jedním z vězňů v německých koncentračních táborech. Přežil. Později dbal na to, aby se na stinnou historickou zkušenost v rodině nezapomnělo, a tak o válce vyprávěl. Šteindler si vzpomíná na smutný příběh o bombardování.

Nejvíc se vězňové totiž radovali během bombardování, protože trýznitelé se schovali a třásli se strachy někde v úkrytu.

Vězni tedy jen tak leželi s rukama pod hlavou a dívali se na nebe, odkud nepadaly hvězdy, ale bomby.

Kolo osudu

Šteindlerovi nejbližší podporovali jeho umělecké sklony a nevšední herecký talent, mladý muž nakonec vystudoval FAMU a stal se filmovým režisérem. Připomeňme si jeho nejvýraznější snímky: Vrať se do hrobu, Díky za každé nové ráno, Perníková věž a O život. Díky hereckému talentu Šteindler svou přítomností zdobí nejeden televizní seriál, například Redakci, Dobrou čtvrť, Gympl. Život plný úspěchů.

Tak se rýsovala budoucnost nadaného mladíka. Janku Šteindlerovou (62) poznal během veselých studentských let. Janka rozená Matulová je vystudovaná herečka, výraznějších hereckých příležitostí se jí u nás však nedostalo. Pochází ze Slovenska a duší zůstává Slovenkou. Stále hovoří rodnou řečí, v Tatrách a ve Slovenském ráji si nejlépe odpočine.

Po škole odešla právě na Slovensko, kde se šest let věnovala divadlu. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se se Šteindlerem, který by se z Prahy nehnul ani za milion, ještě někdy setkali. Jenomže Milan si na Janku jednoho dne vzpomněl. Poslal jí pohlednici, kde stálo psáno něco jako: „Stejně na sebe zbudem!“ Kolo osudu se roztočilo. Režisér si pod sebou nevědomky podřízl větev.

S osudem si nelze zahrávat, a žertovat už vůbec ne. Ale byla to velká láska. Zpočátku. Manželům se narodil syn Oliver (29), později dcera Johanka (22).

Janka možná udělala tu chybu, že se rozhodla zůstala s dětmi doma.

Cesta do pekla

Bylo to ušlechtilé rozhodnutí. Říká se, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly a žádný dobrý skutek nezůstane nepotrestán. Protože to, co se v rodině a za zdmi jejich domu odehrávalo, nelze nazvat jinak než válečnou vřavou. Láska se změnila v nenávist. Přitom z dětí by se mohli Šteindlerovi radovat.

Johanka je vynikající golfistka, klavíristka a také držitelka ocenění Zlatý oříšek pro mimořádně talentované děti.

Oliver vystudoval mezinárodní obchod na univerzitě v Pekingu.

A byla válka

Mluvilo se o režisérových nevěrách, o domácím násilí, o Jančině milenci. Manželství, které Janka a Milan uzavřeli v srpnu roku 1990 na Vyšehradě, bylo rozvedeno v únoru roku 2015. Posledních sedm let to ale byla válka. Herec byl dokonce obviněn, že zbil syna Olivera. Tehdy nezletilý mladík měl hematom nad okem a pokousaný ukazováček a předloktí.

Janka zas manžela přímo v divadle před zraky kolegů zbila. Režisér přišel o zub, měl naražený krční obratel a dostal několik kopanců do břicha. U soudu vypověděl, že řev a agrese byly v domácnosti běžné.

Žena ho prý fackovala i škrtila, údajně ho i polila lepidlem v oblasti intimních partií.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...