Milenky slavného svůdníka Miloše Kopeckého se chodily k jeho ženě vyplakat!

Mnohem těžší než Milošovy nevěry byly pro Janu jeho kruté deprese!

Legendární herec Miloš Kopecký (+73) se sice choval ke všem ženám jako džentlmen, to ale neznamenalo, že by některé z nich dokázal být věrný. Nezkrotila ho ani jeho čtvrtá a poslední manželka Jana (+80), která s ním vydržela nejdéle.

Ma

Také vás může zajímat ...

Bývá sice označována jako čtvrtá žena Miloše Kopeckého (+73), ale možná byla manželkou pátou. Prohlašovala to dokonce ona sama, protože Miloše prý před druhou světovou válkou oženili podle židovských zvyků s jeho sestřenicí. Ta ale zahynula v koncentračním táboře. Pravdu už se dnes nikdo nedozví.

Jana Kopecká (+80) byla každopádně ženou, která s velkým svůdníkem a současně člověkem trpícím strašnými depresemi vydržela nejdéle.

Nejprve se jí nelíbil

Zatímco pro Janu bylo manželství s Milošem prvním oficiálním svazkem, legendární herec měl za sebou, jak již bylo řečeno, několik svateb i rozvodů. Nejprve si po válce vzal stejně slavnou kolegyni Stellu Zázvorkovou (+83). S ní měl dceru, která později tragicky skončila, vzala si život v době dospívání.

Na věrnost si Miloš nikdy nepotrpěl a tak se s ním brzy Stella rozvedla, přesto zůstali celoživotními přáteli. O druhé hercově manželce toho není moc známo, snad jen to, že měla v době po roce 1948 „nesprávný“ třídní původ a musela jít pracovat jako řidička tramvaje. Po rozvodu pak emigrovala na Západ.

Ani se třetí ženou, Janou Lichtenbergovou, kterou si vzal Miloš v roce 1963, to nevydrželo dlouho. Po dvou letech se rozvedli. Potom poznal další Janu, tu, která s ním zůstala až do konce jeho života. Jmenovala se původně Křečková a byla profesionální tanečnicí. Právě díky své profesi se s Milošem seznámila v divadle ABC, kam přišla na záskok.

Na první pohled jí ale herec nebyl moc sympatický, takže o lásku na první pohled se rozhodně nejednalo, alespoň tedy z její strany. Miloš ovšem zájem projevil hned, a to tak, že značný.

A protože to se ženami uměl, postupně si přízeň Jany skutečně získal.

Vzala si ho bez vědomí rodičů!

Brzy poté, co se seznámili, se Miloš Janě svěřil se svými psychickými problémy. Popsal jí, jak moc mu deprese ztrpčují život. Poznala to pak osobně, když na dovolené, ještě před svatbou, se partnerovi udělalo špatně a museli jezdit do Prahy na psychiatrii, na elektrické šoky. Hodně kamarádů a kamarádek pak Janu varovalo, aby se nepouštěla do vztahu s mužem, který jí nedokáže být věrný.

Neposlechla je. Vzala si Miloše dokonce bez vědomí svých rodičů. Dostali od ženicha jen poněkud neuctivý telegram o tom, že se svatba uskutečnila. Zněl takto: „Tak právě před chvílí v deset hodin bylo dílo dokončeno. Děkuji za dceru, zdá se být dobrá.“ Jana sice nevěřila sice, že by vedle ní mohl Miloš změnit své záletnictví, ale říkala si, že ostatní zahýbají tajně a on to dělá veřejně.

První dva roky manželství prý dokonce žádné nevěry nebyly, až potom se vrátil velký herec ke svému přirozenému svůdnickému chování. „Milda byl vlastně vždycky natolik čestný, že mi to řekl,“ vzpomínala Jana později.

„Takovým způsobem, že prohlásil: řeknu ti to já, aby se ti to nedoneslo, to je vždycky horší, když ti to někdo žaluje.“

Bedrnovi jí nechtěl přenechat!

Párkrát to mezi Milošem a Janou vypadalo na rozvod, ale žádost nikdy žádný z nich nepodal. S nevěrníkem ale Jana přestala spát. Se skutečností, že manžel má milenky, se ovšem smířila a dotyčné ženy a dívky dokonce sama utěšovala poté, co se s nimi Miloš rozešel. „Nevadily mi, alespoň si dcera měla s kým hrát,“ konstatovala s nadhledem.

Využila ale i toho, že partneři by měli mít ve vztahu stejná práva a také si sama našla přítele, herce Vlastimila Bedrnu (+89). Manžel o něm věděl a dokonce s ním prý chodil hrát šachy! Ve své knize vzpomínek Jana popisovala: „Při práci vznikla mezi mnou a Bedrnou náklonnost, zpočátku platonická. Milda o vztahu věděl a nejdřív nežárlil.

Když jsem mu ale řekla, že se rozvedu a vezmu si Bedrnu, prohlásil: Tůdle!

Ty jsi moje!“

Každé tři roky nové auto

Mnohem horším problémem, se kterým se musela Jana vyrovnat, byly manželovy kruté deprese. Miloš míval stavy, kdy celé dny jen ležel doma v posteli a nebyl schopen vůbec vstát. Byl vždy naprosto na dně a Jana ho musela omlouvat v divadle – sváděla to většinou na chřipkové onemocnění. Zahrnovala nemocného Miloše obětavou péčí, chodila mu pro léky, pomáhala mu s osobní hygienou.

Herec jí za to byl vděčný a díky své popularitě a honorářům dokázal Janě dopřát patřičné materiální zajištění. Každé tři roky například kupoval své ženě nové auto. S kým ale Miloš nevycházel moc dobře, byla jejich dcera Barbora (51). Tu zejména na střední škole doslova drtila popularita jejího otce. Zapírala, že Miloš je jejím otcem a spolužákům tvrdila, že má tátu zelináře.

To zase pro změnu těžce nesl ješitný Miloš. Nesnesl se ani s životním partnerem, kterého si Barbora vybrala. Na svatbu své dcery nepřišel, nejednalo se ale o truc, nedovolily mu to pracovní povinnosti.

Barbora po svém slavném otci bohužel zdědila i jeho duševní nemoc a v jednom rozhovoru dokonce prohlásila, že se nejlépe cítí na psychiatrické klinice.

Opustil svět v léčebně

Poslední léta života už na tom byl Miloš Kopecký hodně špatně. Kromě přetrvávajících depresí trpěl i úbytkem mozkové tkáně, takže měl problémy poznat, co je skutečnost. Většinu času pak už trávil v psychiatrické léčebně v Bohnicích. Lékaři poznali, kdy se jeho čas naplnil a stačili o tom informovat jak Janu, tak dceru Barboru. Obě přijely a byly s ním v jeho posledních chvílích.

Jana držela manžela za ruku při jeho posledním výdechu. Řekla, že tehdy cítila nejprve ohromné uvolnění, protože bylo jasné, že Milošovo utrpení už nebude pokračovat. V dalších dnech ale prožívala bolest na duši z toho, jak svého muže postrádala.

Miloše přežila o dvacet tři let, zemřela loni v létě ve věku osmdesáti roků.

K oltáři Miloš dovezl Stellu na invalidním vozíku!

Svoji první ženu, Stellu Zázvorkovou, si vzal Miloš proto, že „musel“. Seznámili se krátce po válce, v divadle Větrník. Začali spolu chodit, Stella čekala dítě a tak následovala svatba. Tu Miloš společně s kamarádem Vlastimilem Brodským (+81) zorganizoval ve stylu Švejka: nevěstu dovezl k oltáři na invalidním vozíku, ačkoliv Stella byla samozřejmě v pořádku.

Manželství ztroskotalo jak na Milošových nevěrách, tak na nemožnosti sehnat společné bydlení.

Stella se pak už nikdy neprovdala.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...