Milionové dluhy jí ničí zdraví

Aby si hvězda Ulice, Jitka Smutná (67), zajistila důstojné bydlení, musela se zadlužit. Jiná možnost bohužel nebyla. Ve chvíli, kdy se o své budoucnosti rozhodovala, jí ale nejspíš ani ve snu nenapadlo, co ji bude vlastní bydlení v konečném důsledku stát.

Mít už tohle za sebou!

Také vás může zajímat ...

Vzít si skoro v šedesáti hypotéku v řádu milionů korun je odvážný krok, který vám vezme na hodně dlouho klidné spaní. Než je dluh zaplacen, bojuje člověk sám se sebou, zejména pak pokud ho přepadnou zdravotní potíže. Své o tom ví i herečka, kterou dluhy spojené s bydlením stály zdraví.

Není to tak dávno, co se Smutná svěřila, že si před devíti lety musela půjčit nemalé peníze na byt. Dlouho žila v nájmu, po revoluci nic nezprivatizovala, a tak nezbývalo nic než hypotéka. Tu však splácí dodnes. Podle katastru nemovitostí si v roce 2011 půjčila bezmála 3 500 000 korun na byt v Praze.

Vzhledem k tomu, že jí v současné době zbývá uhradit už jen něco málo přes šest set tisíc, je zřejmé, že se celou dobu musela pořádně otáčet, aby měla dluh z krku. Jenže přesně z toho důvodu obětovala téměř veškerou svou energii, která teď jejímu tělu schází.

Neodmítla žádnou práci

V posledních letech byla herečka v jednom kole a brala téměř všechnu práci, kterou jí kdo nabídl. „Řekla jsem si, že to dám. Musela jsem se trochu uskrovnit, ale zároveň vím, že jsem měla štěstí, protože ne každý si může něco takového dovolit,“ uvedla Smutná.

Nepochybně ji velmi pomohla i role v Ulici, kde hraje už přes rok, nebo fakt, že se v poslední době objevuje v řadě úspěšných filmů. A když zrovna nestojí před kamerou, mohou ji fanoušci vidět v divadle. Aktuálně má na svém kontě neuvěřitelných šestnáct divadelních inscenací.

Z takového pracovního nasazení by se zcela jistě podlomilo zdraví i mnohem mladším hercům.

Začalo jí vypovídat srdce

Ze vší honby za penězi Jitce před rokem selhalo srdíčko. Trápila ji srdeční arytmie, což ji přimělo zásadně zmírnit své pracovní tempo. „Uvědomila jsem si, že každý máme nějak vymezený čas a že musím žít opatrněji,“ popsala své prozření. Jak ale zaplatí zbývající dluh?

Nevzala si přece jen moc velké sousto? Pomoci by jí mohla dcera Tereza Nekudová (41), která je vynikající zpěvačka nebo syn Jakub Nekuda, divadelní technik. Jako možná opora se jeví i její slavný bratr Vladimír Smutný (77), který má již osm Českých lvů za kameru. S tím se jistě pojí i slušné výdělky.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...