Milionů, které Ivana Trumpová vysoudila při rozvodu, se dodnes nedotkla!

Při prvním výletu do hor srazila ego budoucího prezidenta!

Poté, co byl v listopadu zvolen nový americký prezident, pozornost se přenesla i na jeho bývalou ženu, Ivanu Trumpovou (67). Ta má ale natolik úspěšný a zajímavý život, že si tu pozornost zaslouží i sama o sobě!

V den, kdy se Ivana Trumpová narodila, by si asi jen málokdo vsadil na to, že jednoho dne z ní bude úspěšná podnikatelka a žena, která dobude Ameriku. Tehdejší Ivana Zelníčková – v tehdejším Gottwaldově – totiž přišla na svět jako ohrožené miminko. Vážila necelé dva kilogramy a tak první dny trávila v inkubátoru.

Jak to tak občas bývá, tahle nevýhoda vlastně odstartovala její úspěšný životní příběh.

Tatínek si přál, aby jeho dcera byla zdravá a tak jí už odmala nasměroval ke sportům, mimo jiné i k lyžování.

Také vás může zajímat ...

Pět korun za studenou vodu

Na lyžích se Ivaně dařilo. První závod vyhrála už v šesti letech – odměnou jí byl tehdy nedostatkový pomeranč. To, že jí otec nutil do různých aktivit, ctižádostivé dívce nevadilo. Vyrůstala v dobrém rodinném zázemí. „My jsme se jako rodina neměli špatně,“ líčila. „Tatínek byl architekt a maminka nemusela pracovat.

Až když jsem vyrostla, začala se doma nudit a našla si zaměstnání na telefonní centrále.“ Kapesné ale dostávala malé. První peníze, které si „vydělala“, bylo pět korun za překonání strachu. Otec jí postavil na kraj rybníka, aby ji naučil plavat. Ivance se do studené vody nechtělo, nabídka odměny ji ale přesvědčila. Později si šetřila na závodní lyže – pár stál tehdy dva tisíce korun.

Bylo jí dvanáct, když reprezentovala Československo. Po maturitě šla studovat na Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. A protože jí kromě talentu sportovního a obchodního osud obdařil i atraktivním vzhledem, využila i této výhody.

Stala se rovněž úspěšnou manekýnkou.

Nebylo divu, že se do ní Donald zamiloval!
Nebylo divu, že se do ní Donald zamiloval!

Manželství s jasným cílem

První velkou láskou Ivany se stal textař Jiří Štaidl (+30), který koncem 60. a začátkem 70. let psal skvělá slova k písničkám Karla Gotta (77). Dvojice spolu dokonce bydlela, i když to známý bohém Jiří neměl s cílevědomou a tvrdohlavou Ivanou jednoduché. První manželství, které budoucí miliardářka uzavřela, bylo čistě účelové, ostatně sama to přiznala.

Rakouského lyžaře Alfreda Winklmayra si vzala proto, že potřebovala získat cizí občanství. „Znali jsme se ze závodů, dlouho mě miloval,“ konstatovala upřímně. „Já ho nemilovala a nikdy jsem to nezastírala. Byl to obchod.

On chtěl být vedle mě a já potřebovala legální rakouské doklady.“ Manželství vydrželo jen dva roky, poté Ivana odjela do Kanady za svým kamarádem z vysokoškolských studií – měl v Montrealu obchod s lyžařským vybavením a ona mu tam pomáhala.

To už se ale pomalu blížilo osudné setkání, které z moravské blonďaté krásky udělalo nejbohatší Češku na světě.

Láska, jakou předtím nezažil

V Montrealu se v roce 1976 pořádala zimní olympiáda. Podobné akce propagují vždy i krásné modelky a Ivana byla jednou z nich. Za tímhle účelem jela do New Yorku. S ostatními kolegyněmi tam šla jednoho večera do prestižní restaurace v nóbl čtvrti. Hledaly volný stůl. Ujal se jich neznámý muž, vysoký, s blond vlasy. Nabídl jim pomoc a své slovo dodržel.

Navíc Ivanu překvapil tím, jak se zachoval. „Po jídle se vypařil, přičemž uhradil celý účet. To bylo něco divného, protože jsem nikdy nepotkala muže, který nechtěl od ženy vůbec nic a ještě za to zaplatil,“ popisovala své dojmy. Oním mužem byl budoucí americký prezident Donald Trump (70). Ivana se mu od počátku velmi líbila.

Ještě před svatbou vyprávěl novinářům: „Lásku na první pohled jsem nikdy předtím nezažil. Nezastírám, že jsem mohl mít kteroukoli ženu, ale do Ivany jsem byl blázen hned, jak jsem ji spatřil.

Byla tak nádherná, uchvacující, zosobnění elegance i ženství.“ A to netušil, jak ho po svatbě bude dál překvapovat!

Donald Trump, Ivana Trump

Netušil, co všechno umí!

Donald byl vždy stejně sebevědomý jako Ivana. Kupodivu neměl ponětí o její závodnické minulosti. Když se pár měsíců po seznámení společně vydali na hory, do luxusního lyžařského střediska v Coloradu, chtěl se předvést jako zkušený sportovec, který svoji milou bude učit, jak zvládnout tamní sjezdovky. „Sám byl rád, když sjel svah, ale hrozně machroval. Klasické chlapské ego,“ vzpomínala Ivana.

Když mu pak předvedla dokonalou jízdu, zůstal její nastávající manžel stát v němém úžasu. Dost se ho to dotklo. „Byl fakt hodně naštvaný, uražený. Pocuchala jsem mu ješitnost, vždyť jsem na lyžích jezdila asi tak tisíckrát lépe než on! Říkal, že už se mnou na lyže nikdy nepůjde, že ho ztrapňuji,“ dokončila svoji historku.

Donald podnikal a v Americe nebylo zvyklé, aby se manželky úspěšných mužů zajímaly o jejich práci. V Ivaně ale našel Donald hotový poklad. „Odchován Hollywoodem jsem jako většina mužů nebyl zvyklý na to, že žena může být krásná a zároveň i chytrá,“ přiznal.

Pochopil, že jeho sebevědomá a schopná manželka mu může hodně pomáhat.

Naučit lyžovat svoji dceru bylo pro Ivanu snadné.
Naučit lyžovat svoji dceru bylo pro Ivanu snadné.

Vyměnil ji za mladší partnerku

Ivana se ujala vedení několika Donaldových hotelů a kasin. „Byli jsme skvělý tým,“ uvedla v jednom rozhovoru. „On byl vizionář, já manažerka. Našel krásný dům nebo lokaci pro hotel, pak to na mě celé hodil. Jednala jsem s architekty, zařizovala design, sestavila si svůj manažerský tým.

Když to všechno pracovalo jak švýcarské hodinky, tak mě převelel zase na něco jiného.” Přitom se Ivana stala i matkou tří dětí, ze kterých později vyrostly rovněž úspěšné osobnosti. Manželství, ostře sledované nejen americkými médii, ale nakonec stejně nevydrželo. Donaldovi se líbily i jiné ženy a našel si mladší milenku, což mu taková osobnost jako Ivana rozhodně nehodlala trpět.

Jakmile zjistila, že je jí nevěrný, následoval rozvod. Vyšla z něho jako vítězka: děti byly svěřeny do její péče, získala několik přepychových domů a 25 milionů dolarů. Jiná žena na její místě by asi do konce života už nic nedělala, to ale není případ činorodé rodačky ze Zlína. „Dodnes jsem se těch peněz nedotkla. Ani centu,“ řekla hrdě o výše zmíněné částce.

„Byla bych úspěšná, i kdybych si Donalda nevzala.

Mám sebevědomí a ráda pracuji, to je nejlepší kombinace.“

Donald už má jinou ženu, ale děti jsou Ivany.
Donald už má jinou ženu, ale děti jsou Ivany.

Žena, která si troufla

Slavná Američanka českého původu se vdala ještě dvakrát a dvakrát se rozvedla. Vybírala si mladší muže a měla pro to zdůvodnění: „Raději budu chůva než ošetřovatelka. Nemíním se starat o bolavá záda a kolena. Mladí muži mi dávají energii, kterou potřebuji.“ V podnikání jí ta energie skutečně nikdy nedošla.

Věnuje se mnoha odvětvím, prodává například kosmetiku, oblečení a šperky prostřednictvím teleshoppingu. „Mám rekord 675 tisíc dolarů za minutu,“ pochlubila se. Kromě toho staví výškové budovy, vydává knihy a pořádá přednášky pro ženy. Jmenují se Woman Who Dares – česky žena, která si troufne.

Ivana vždy končí citátem manželky jednoho bývalého amerického prezidenta: „Nikdy nepodceňujte sílu ženy. Žena je jako čajový sáček.

Nikdy nevíte, jak je silná, dokud ji nehodíte do vody.“ A sama je tím nejlepším důkazem, jak jsou ta slova pravdivá!

Dnes už je Ivana několikanásobnou babičkou.
Dnes už je Ivana několikanásobnou babičkou.

Mohl být prezidentem už dřív!

Rozvod s Donaldem se neobešel bez skandálu. Ivana svého muže obvinila, že se k ní choval násilnicky a urážel ji. Padlo dokonce i slovo „znásilnění“, to ale později úspěšná miliardářka zmírnila. Kdo ví, jestli by se býval její slavný exmanžel nestal prezidentem už mnohem dřív. Měl totiž v plánu kandidovat už v roce 1996. Rozmyslel si to, nejspíš tušil, že by to po rozvodu u amerických žen.

„Všechny ho nenáviděly a mě milovaly, tehdy neměl šanci,“ prohlásila sebejistě Ivana.

Nakonec se stal nejmocnějším mužem na světě!
Nakonec se stal nejmocnějším mužem na světě!

Má ho větší než Donald!

S bývalým manželem, který se v lednu ujme role nejmocnějšího muže světa, vychází Ivana dobře. Občas se ale dostali s Donaldem do konkurenčního boje, jako třeba když oba stavěli mrakodrapy v Las Vegas. „Měla jsem štěstí,“ konstatovala. „Koupila jsem pozemek přímo v centru, naproti letišti, tak, aby se mu letadla při startu ještě vyhnula.

Donald stojí kousek ode mě a mohl postavit jen padesát pater. Jinak by se letadla nestihla zvednout.“ Možná, že na ni bývalý manžel v téhle situaci žárlil, ale spíš ho to nepřekvapilo.

Ví přece, jak je Ivana schopná!

Stavět hotely, to Ivana umí!
Stavět hotely, to Ivana umí!
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...