Miloslav Šimek věděl, že má podobnou nemoc, na kterou zemřel jeho kamarád!

Chtěl všechno mít podle sebe, ale na své kolegy a rodinu byl hodný!

Patřil k legendám české zábavy, ať už vystupoval s kterýmkoliv ze svých hereckých partnerů. Poslední roky Miloslava Šimka (+63) ale nevyplňovaly úsměvy, nýbrž bolest.

Ve dvaceti letech se Miloslav Šimek vsadil s kamarády, že dokáže napsat komické pásmo. Vzorem mu byli takoví velikáni jako Jan Werich (+75) a Jiří Voskovec (+76).

Také vás může zajímat ...

Dokázal ovšem mnohem víc, stal se z něho legendární autor a komik. Nejlepší roky jeho kariéry byly hned ty první, s kamarádem Jiřím Grossmanem (+30).

Na společnou slávu měli jen pár let!

Původním povoláním byl Slávek, jak mu všichni říkali, učitelem. Každý, kdo ho znal, se shodl na tom, že tahle profese přesně odpovídala jeho povaze. Rád měl všechno pod kontrolou, k lidem se choval jako ke svým žákům nebo studentům. Současně měl ale velký smysl pro spravedlnost, takže byl vlastně takovým „osvíceným diktátorem“.

Původně chtěl jít po maturitě studovat na právnickou fakultu, ale neměl na to ten správn kádrový profil. Šel tedy nejprve pracovat jako účetní a později jako skladník. Až potom vystudoval Pedagogický institut. Tam také poznal svoji životní lásku, kterou si ve třetím ročníku tajně vzal. S Jiřím Grossmanem se poprvé setkal začátkem 60.let.

Jejich velké chvíle přišly, když začali v roce 1967 společně vystupovat v divadle Semafor. Nebylo jim ale dopřáno moc času. Jiří bojoval s vážnou nemocí, které nakonec podlehl v pouhých 30 letech. Pro Slávka to byla těžká rána. Dokonce taková, že chtěl všeho nechat a jít místo hraní a zábavy učit.

Naštěstí mu to jeho přátelé rozmluvili a on našel nového jevištního partnera. K Luďkovi Sobotovi (75) se pak na čas přidal i Petr Nárožný (81) a společně vytvořili trojici, jejíž scénky baví dodnes.

Kvůli žárlivosti utíkala za hranice!

Se svojí ženou měl Slávek tři dcery. Manželství nepoznamenal žádný skandál – a pokud se nějaký konal, dovedl ho populární bavič utajit. Na jeho práci nebo na jiné ženy životní partnerka nežárlila, s jedinou výjimkou. V 90. letech začal Slávek pracovat dohromady se Zuzanou Bubílkovou (66), s níž vytvořil satirický pořad S politiky netančím.

Nějaké třecí plochy tam ale určitě byly. V televizním pořadu jeho žena vzpomínala: „Když já jsem někdy zaútočila, že se chci rozvést, což je obvyklá ženská zbraň, tak on to nikdy nechtěl dovolit. “ Podle Slávka je vždy otázkou chlapa, jestli si dobře vybere a on prý věděl, že si vybral dobře.

Nechtěl tedy o žádném rozvodu vůbec diskutovalo a pokud by manželka do toho opravdu šla, udělal by prý vše na světě, aby se to nepodařilo.

Poté, co se v bulvárním tisku objevily spekulace, že mezi Slávkem a Zuzanou Bubílkovou může být něco víc než jen autorská spolupráce, jeho žena se moc klidná necítila. „Já neznám ženskou, kterou by to nenaštvalo,“ komentovala situaci. Někdy to řešila svérázně tím, že odjela na pár dnů k tetě do Švýcarska.

Slávek se jí snažil uklidňovat tím, že je to stejné, jako kdysi s Jiřím Grossmanem, Luďkem Sobotou nebo Jiřím Krampolem (80), kteří u nich také byli pořád a dokonce tam spali. Jenže rozdíl byl v tom, že se jednalo o muže. Zuzana Bubílková ale po letech kategoricky popřela, že by mezi ní a Miloslavem Šimkem existoval jiný poměr než pracovní.

Chodil do té samé ordinace!

Po více než třiceti letech od smrti svého kamaráda Jiřího Grossmana odešel podobným způsobem ze světa i Miloslav Šimek. Věděl, že trpí podobnou nemocí a to jen zvyšovalo jeho pocit beznaděje. Docházel dokonce do té samé ordinace na Karlově náměstí, kam kdysi chodil Jiří.

Nejednalo se o úplně totožnou nemoc, v zásadě ale šlo rovněž o poruchu tvorby krve. Lidé kolem něho věřili, že se uzdraví. Do poslední chvíle neztrácel Miloslav svůj smysl pro humor – vtipkoval ještě v nemocnici.

Své přátele se snažil uklidňovat milosrdnou lží, že má jen obyčejnou chřipku. Jednoho únorového rána roku 2004 pak obklopen celou svojí rodinou odešel do hereckého nebe za Jiřím Grossmanem.

Snažil se bavit své blízké i na smrtelné posteli!

Už týden před smrtí řekli lékaři ženě Miloslava Šimka, že konec se blíží a jeho stav je kritický. Do Prahy tak stačila přijet i jedna z dcer, která žila v Los Angeles. I na smrtelné posteli se snažil oblíbený bavič o to, aby společně s ním netrpěli i jeho blízcí.

Všechno zlehčoval a snažil se je rozptýlit nějakou legrací. „S dcerami jsme zůstaly u Slávkova lůžka až do rána. Strašně špatně se mu dýchalo, a proto ho museli dát na přístroje. Umřel v umělém spánku,“ popsala manželka poslední Slávkovy chvíle.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...