Milovaná Hanička mu náhle zemřela v náruči!

Manželství Jiřího Krampola (82) a jeho čtvrté ženy Hanky (59) připomínalo zejména v posledních letech divokou jízdu na horské dráze. Chvíle štěstí se střídaly s pocity naprosté beznaděje. Zbyla na něj ale bohužel jen pouhá vzpomínka.

Letošní léto se sotva přehouplo do své druhé poloviny, když se život Jiřího Krampola (82) otočil vzhůru nohama. Bylo třetího srpna, herec se svou ženou Hankou (†59) seděl u stolu a večeřel. Plánovali, jak příští rok společně oslaví její šedesátiny a někam vyjedou. Hance prý nebylo moc dobře, snědla sotva pár soust libového masa.

Také vás může zajímat ...

Z ničeho nic se jí přitížilo, zvedla se ze židle s tím, že musí na záchod. Cestou ale upadla a už se nikdy neprobudila. Vyděšený herec se jí snažil zachránit umělým dýcháním, bohužel marně. Pomoc životem zkoušené Hance už nedokázala ani přivolaná záchranná služba. Milovaná Hanička tak naposledy vydechla v manželově náruči a on zůstal náhle sám.

Byla jeho čtvrtou manželkou a on věřil, že spolu zestárnou.

Všechny plány se ale během pouhého okamžiku úplně rozplynuly.

Musel si na ni roky počkat

Seznámení Jiřího a Hanky připomíná tak trochu příběh z červené knihovny. Paradoxně za ním stojí Hančina láska k herci Luďku Sobotovi (77). Coby dospívající dívka byla do populárního komika velmi zamilovaná. Její pokoj byl polepený jeho plakáty a fotografiemi. Filmy, v nichž Sobota hrál viděla Hanka několikrát a znala je zpaměti.

Jednou se ale rozhodla, že místo do divadla Semafor, kde účinkoval právě Sobota, zavítá do divadla Ateliér. Právě tam potkala svého budoucího manžela Jiřího Krampola. Nikdy by jí ale asi v tu chvíli nenapadlo, že si o třiadvacet let staršího herce někdy vezme. Vždyť Hance, když si tehdy přišla pro Krampolův podpis, bylo sotva patnáct let.

Jiří tehdy na svou fotku napsal: Haničce pusince a řekl jí prý, aby přišla, až vyroste. A jak řekl, tak se nakonec i stalo.

Než k sobě ale manželé našli cestu, uběhla pěkná řádka let.

Počtvrté před oltář nechtěl

Během doby, co se ti dva neviděli, se Hana provdala a narodil se jí syn Petr (40). Krampol se zase stihl potřetí rozvést. Znovu se začali vídat opět díky divadlu. Hanka chodila za kamarádkou do Semaforu a Jirka si pohledné blondýnka okamžitě všiml. Když se potřetí rozvedl, pozval ji na skleničku. Netrvalo dlouho a byl z nich pár.

Hanka však cítila, že tenhle vztah asi k manželství nedospěje, Krampolovi se totiž počtvrté před oltář nechtělo. Jednou však ve slabé chvilce, když se vrátil z Ameriky, přiznal, že se mu Haně velmi stýskalo, a že by si ji vlastně docela rád vzal. Nečekal ale, že ho vezme jeho drahá polovička za slovo, o všechno se postará a on se tak v roce 1993 znovu ožení.

„Domluvila jsem se s panem Šimkem tak trochu za Jiříčkovými zády. Zjistila jsem si, kdy nebudou hrát, a protože mi pan Šimek řekl, že 19. února mají volno, šla jsem za Jirkou a řekla mu, že se 19. února vezmeme,“ svěřila se Hana, že Jiřího dostala před oltář tak trochu lstí. Krampol tehdy prý na to své ženě automaticky odpověděl, že ten den nemůže, protože hraje.

„A já mu řekla: Nehraješ!

Takže byla svatba,“ dodala Hanka s úsměvem.

Přiznal se, že ji rozmazlil

Téměř ihned po svatbě pověsila Hana svou práci učitelky v mateřské škole na hřebík. Doufala prý, že do nablýskaného světa showbyznysu pronikne stejně hladce jako její muž. Nějaký čas se živila jako uvaděčka a prodavačka, což jí ale nijak zvlášť neuspokojovalo. Stálá práce ale stejně nepřicházela v úvahu, vždyť manželé byli i třináctkrát do roka na dovolené u moře.

Krampol vzal svou ženu do Austrálie, Ameriky, Thajska, do Egypta nebo také do Tuniska, kam se společně mnohokrát vraceli. Tolik dní dovolené by jí v žádné práci dali jen sotva. „Haničku jsem rozmazlil,“ připustil herec, který si se ženou žil léta jako v pohádce, aniž by musela Hana pracovat.

Až mnohem později se ukázalo, že být ženou v domácnosti nebylo nic pro ni.

Zlomila ji osobní tragédie

O Hančiných problémech s léky a alkoholem ví dnes asi už každý. Jen málokdo však ví, co její vleklé potíže, které ji nakonec zřejmě stály život, vůbec způsobilo. Manželé dnes mohli mít už čtyřiadvacetiletou dceru, osud se k nim ale postavil zády a o vymodlené dítě je krutě připravil. „Dlouho jsme se pokoušeli o dítě.

V sedmém měsíci těhotenství ale Hanka potratila, porodila mrtvou holčičku,“ prozradil před lety zdrcený Krampol. Samotný potrat ale prý nebyl zdaleka to nejhorší, co manžele potkalo. Hanka totiž v sobě nosila mrtvé děťátko několik dlouhých týdnů. Nikdo na to totiž nepřišel. „Málem mi potom umřela i Hanka.

Osobně si myslím, že tohle odstartovalo to, co potom Hanku nakonec dohnalo do blázince,“ tvrdil herec. V psychiatrické léčebně skončila Krampolová poté, co si namixovala koktejl z alkoholu a léků.

Zkolabovala a její muž si dával za vinu, že držel manželku ve zlaté kleci, kterou nemohla opustit kvůli častým zlomeninám.

Bylo toho na něj vážně moc

Asi jen sotva by Jiří Krampol se svou ženou zůstával, kdyby opravdu hluboce nemiloval. Vždycky říkával, jak je to celé absurdní. Myslel si prý, že se jednou bude starat Hanka o něj, než on o ni. V posledních letech měla ale manželka herce několik úrazů a navíc dlouhodobě bojovala se závislostí na lécích, alkoholu a cigaretách.

Zejména v poslední době trávila čím dál více času po nemocnicích a léčebnách. Krampol, ač ho to samotného neskutečně vyčerpávalo a obával se, co kdy jeho žena zase vyvede, stál vždycky při ní a věřil, že se uzdraví. Stres a panika, kterou se snažil mnoho let skrývat, ho nakonec dostaly až do rukou lékařů.

Vzhledem k velkému vypětí začal mít problémy se srdcem a musel podstoupit akutní operaci, kdy mu byl voperován kardiostimulátor. Po posledním Hančině kolapsu se pak nechal slyšet, že ji nechce zpátky domů dokud nebude opravdu v pořádku.

Zřejmě se obával, jestli by další manželčiny ataky vůbec ustál.

Těšili se na nový začátek

Když se letos v dubnu vrátila po dalším léčení Hanka domů, věřil Krampol, že mají to nejhorší za sebou. Jeho manželka konečně začala jíst, přibrala a na tváři měla ten dobře známý úsměv. Těšila se oslavu narozenin své vnučky Lujzy (9) a obávala se, aby ji poznala milovaná fenka Žanynka. „Zajedeme si pro pejska a budeme chodit na procházky.

Dlouho jsem nemohla ven na vzduch, budu si vážit každé chviličky,“ říkala jako by věděla, že má před sebou jen pár měsíců života. Manželé, kteří byli kvůli zdravotním problémům Hanky dlouho odloučení, měli spoustu plánů a chtěli si vynahradit dobu, kdy byla drobná blondýnka zavřená v léčebně. Osud jim ale mnoho času nedopřál. Hana svého muže navždy opustila velmi náhle.

Zpočátku se mluvilo o tom, že jí praskl vřed a ona vykrvácela. Později nařízená pitva potvrdila, že Hanka zemřela na multifunkční selhání orgánů. Zkrátka toho bylo na její tělo už moc a začal jí postupně odcházet jeden orgán za druhým. Smrt si ji paradoxně našla v okamžiku, kdy byla s manželem po dlouhé době zase šťastná.

Jiří Krampol zůstal sám a s odchodem své čtvrté ženy se jen těžko vyrovnává.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama