Milovanou první ženu vzala Karlu Štědrému zákeřná rakovina!

Po dvaceti letech manželství zpěvák ovdověl a zůstal sám se dvěma dcerami.

Zpěvák Karel Štědrý (+80) prožil bohatý život, jak ten profesní, tak i soukromý. Zatímco v hudební oblasti si léta udržoval popularitu a následně se mu dařilo i v podnikání, v soukromí prožil jednu velkou tragédii!

Ačkoliv se v rodině Karla Štědrého (+80) doma hrálo a zpívalo, jeho životní cesta měla původně směřovat úplně jinam. Mohla za to vlastně maminka. Karel i jeho starší bratr byli muzikou doslova posedlí, jenže jejich máma chtěla, aby měli pořádné zaměstnání, které je uživí. „Bratr šel proto na vysokou ekonomickou,“ vzpomínal Karel.

Také vás může zajímat ...

„Vydržel tam ale jen půl roku, prostě na ta ekonomická studia nebyl, hudba byla celý jeho život. A tak z toho utekl.

Jenže mámu to úplně zdrtilo.“ Když to Karel viděl, pokorně nastoupil na dopravní školu.

Diplom nakonec nevyužil

V době studia už Karel zpíval a po večerech vystupoval. Diplomovou práci dělal proto nadvakrát. Při prvním pokusu mu profesor řekl, že toho má nějak málo. „Přesvědčoval jsem ho, že to mám alespoň hezky barevně vyvedené, ale nenechal se obalamutit,“ přiznal zpěvák. S druhým pokusem mu pomohli kamarádi, takže vysokoškolský diplom mohl Karel mamince ukázat.

Řekl jí ale: „Dej si ho zarámovat nad postel, ale já jdu k muzice!“ V 60. letech prošel Karel Štědrý legendárními pražskými divadly Semafor a Rokoko, počátkem 70. let pak začal vystupovat na volné noze. Zahrál si v pár filmech a televizních inscenacích, vystupoval v zájezdových programech a estrádách. Popularitu u diváků si udržoval i v zábavných televizních pořadech.

Po roce 1989 se pak jako řada dalších známých osobností vrhl do podnikání. Byl jedním z prvních průkopníků nápojových automatů.

Vzal si na to velký finanční úvěr a v případě potřeby se pouštěl do opravy přístrojů i sám.

Dcery pojmenoval podle písniček!

V osmnácti letech se Karel Štědrý seznámil se svojí první ženou Janou. Potkali se na plaveckém stadionu v Praze-Podolí. Jana byla starší a už se stačila rozvést. Karel ji kvůli tomu nejprve nechtěl doma představit a jejich vztah první dva roky tajil. Vzali se po čtyřech letech chození, protože Jana přišla do jiného stavu. Postupně se jim narodily dcery Tereza a Zuzana.

Zpěvák je pojmenoval podle slavných hitů divadla Semafor, které zpíval jeho velký celoživotní kamarád Waldemar Matuška (+76). Se svojí první ženou prožil Karel dvacet let. Šťastné manželství bohužel ukončila zákeřná nemoc. Jana celý rok bojovala s rakovinou, ale potom svůj boj prohrála. „Jana pro mě byla žena na celý život. Počítal jsem s ní. Nikdy bych se s ní nerozvedl.

Po tom dvacetiletém manželství jsem ovdověl.

Terezce bylo třináct, Zuzce osmnáct a já se stal mámou i tátou dohromady,“ popisoval zpěvák s dojetím v televizní zpovědi.

Prodělal šedesát chemoterapií!

Karel si hledal novou partnerku, ale napoprvé mu to nevyšlo. Jeho druhá žena se jmenovala Eva, stejně jako ta třetí, byl mezi nimi však velký rozdíl. S druhou ženou byly prý kvůli jejímu temperamentu hádky na denním pořádku, takže rozvod se stal nejlepším řešením. Až s další Evou, se kterou se seznámil na jednom velkém plese, prožil další šťastná léta.

„Po roce známosti jsem ji požádal o ruku a ona odmítla, ale nakonec si mě přeci jen vzala,“ vzpomínal zpěvák. V předvečer svatby se pak budoucí manželé dozvěděli, že Eva je v jiném stavu. V novém tisíciletí pak bojoval stárnoucí Karel s vážnými zdravotními problémy. Nejprve to byla rakovina střev, která se mu po léčbě vrátila – a kvůli které musel absolvovat šílených šedesát chemoterapií.

Potom se ozvalo srdce. První záchvat zažil na dovolené v Africe, poté mu v Praze voperovali čtyřnásobný bypass. Potom se ozvala Alzheimerova choroba, zemřel ale na akutní leukémii. Stačil ještě odzpívat koncert ke svým osmdesátinám.

V listopadu 2017 brzy ráno ale odešel do hudebního nebe.

Se Zlatým slavíkem byli v kontaktu každou sobotu!

Velké přátelství pojilo Karla Štědrého se Zlatým slavíkem Karlem Gottem (+80). Měli v lecčems podobný osud, dožili se stejného věku a zabila je totožná nemoc. Během svých životů si pravidelně každou sobotu volali, nebo pokud to šlo, tak se i navštěvovali. V pokročilém věku pak společně jezdili do lázní.

Plánovali, že tuto tradici dodrží i v roce 2017, jenže tehdy se Karlu Gottovi nečekaně přitížilo.

Na společné procedury pak už nedošlo, protože na podzim Karel Štědrý zemřel.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...