Mindráku z nosu po tatínkovi se Anna Polívková zbavila na dovolené v Itálii!

Na předposlední kolo Star Dance se přišli na Annu podívat i oba rodiče!

Žen, které zvládnou klauniádu, není mnoho. Musí to mít v krvi. Anna Polívková (38) tuhle sympatickou vlastnost podědila po svém slavném otci a úspěšně jde v jeho stopách.

Herečka Anna Polívková měla před sebou nesnadnou výzvu. Je těžké už to, když máte slavného jednoho rodiče, natož pak oba dva jako ona. Dcera legendárního herce, mima a baviče Bolka Polívky (67) a Evelyny Steimarové (72) při rozhodování o svém budoucím povolání riskovala, že bude vždy se svými rodiči srovnávána.

Však jí také její rozhodnutí stát se herečkou rozmlouvali.

V nemocnici vždy na poslední chvíli!

Také vás může zajímat ...

Už samotný příchod Anny na svět byl vysloveným dramatem. Maminka se s Bolkem seznámila při natáčení filmu Balada pro banditu. Když přišla do jiného stavu, věděla, že Bolek si přeje syna. Porodní bolesti na ní přišly doma. Zavolala bývalého manžela, textaře Zdeňka Rytíře (+69), aby si na čas odvezl jejich společnou dceru. Ten přijel a nabízel Evelyně, že ji rovnou odveze do porodnice.

Měl s sebou ale doprovod: svoji milenku. Proto Evelyna odmítla nastoupit. Do nemocnice na pražské Štvanici raději zamířila pěšky, i když to byly dva kilometry. Anna se narodila krátce poté, co přišla. Pro Bolka bylo trochu zklamáním, že nemá vytouženého syna. Toho měl později s jinou partnerkou a u Anny ocenil – a dodnes oceňuje – že po něm zdědila talent.

Na Annu čekalo ještě jedno nemocniční drama, když jí bylo jedenáct let. Tehdy měla velké bolesti břicha, které nejprve doktoři zlehčovali. Skončilo to operací slepého střeva na poslední chvíli.

Už hrozila otrava a od smrti prý Annu dělilo ani ne půl hodiny!

Účastníci zájezdu jí přinesli oblibu.
Účastníci zájezdu jí přinesli oblibu.

K babičce do kroužku chodila tajně!

Přání stát se herečkou měla Anna už odmala. Dětských snů měla samozřejmě víc, chtěla být i fotografkou, astronautkou nebo přírodovědkyní, která žije s delfíny v moři. Jakmile se dostala k babičce, slavné herečce Jiřině Steimarové (+91), do jejího dramatického kroužku, bylo jasné, že geny pracují. Musela tam nejprve docházet tajně, aby to rodiče nevěděli.

„Máma mi to zakazovala,“ potvrdila Anna. „Jenže když pak babička řekla, že to musím zkusit na konzervatoř, kapitulovala. I když chtěla, abych šla na gympl.“ Babička byla přísná a upřímná žena, takže jí uvěřili, že v Anně něco opravdu je, i když se to rodičům moc nezamlouvalo. Bolek i Evelyna své dceři tvrdili, že se na herectví nehodí a nemá na ně povahu.

S tím i dnes Anna trochu souhlasí: má tichou povahu a není úplně typickou herečkou.

Jakmile se ale prý ocitne na jevišti, cítí se bezpečně.

Geny úspěšně předal dál.
Geny úspěšně předal dál.

Přemýšlela i o plastice!

Po svém slavném otci zdědila Anna nejen herecký a komický talent a příjmení, ale rovněž výrazný nos. Nejprve jí dělalo trochu problém svůj vzhled přijmout. Na konzervatoři například vybírali adeptky na roli princezny. „Přišla jsem domů s brekem, že mě nevybrali,“ vzpomínala Anna. „Maminka se mi snažila ohleduplně naznačit, že princezny asi nebudou úplně moje parketa.

A říkala mi: Víš, jak je to hrozné být sexy krásná ženská?“ Jeden čas docela vážně uvažovala o plastice nosu. Bolestivost zákroku by jí v tom nezabránila. Pak se ale dozvěděla, že to má svá rizika: člověk se po takovém zákroku nemusí smířit s výrazem své tváře. Toho se Anna polekala; navíc taková operace je nezvratný krok.

Nakonec se s tím, jak vypadá, plně smířila a pochopila, že muži to vidí přece jen jinak. „Z mindráků mě kdysi vyléčil jeden výlet do Itálie,“ popisovala. „Tam jsme byly s maminkou a muži na mě dost pořvávali.

Aha, řekla jsem si, stačí vyjet o pár kilometrů dál, za hranice, a hned jsou vysoké blondýny velmi žádané.“ Dospěla tak konečně do bodu, kdy by ani trochu nechtěla být jiná, než je.

S otcem na jevišti se cítí klidně.
S otcem na jevišti se cítí klidně.

Tramvají každá v jiném voze

Anna se samozřejmě nevyhnula tomu, aby se s některým z rodičů nesetkala pracovně, buď na scéně divadla, nebo i ve filmu. Obojí profesionálně zvládá dokonale. S maminkou mají občas napínavou cestu do divadla, kdy se v tramvaji pohádají a raději každá cestuje v jiném vagónu. Annu přivádí do rozpaků, když její matka v tramvaji hlasitě všechny pozdraví a začne si povídat s cestujícími.

Evelyna pak své dceři vyčítá, že se za ní stydí. „Mě to urazí, bráním se a začneme se hádat,“ vysvětlila Anna. Za mámu se prý nestydí, přijde jí naopak vtipná a okouzlující. Vzájemné pošťuchování ve veřejné dopravě je ale vždycky zapomenuto, jakmile se ocitnou v divadle. Na svém otci si Anna váží toho, že má rád lidi – tuhle vlastnost po něm zdědila. Je prý hodně vtipný i v soukromí.

„Samozřejmě má někdy útlum nebo úplně normální chvilku, ale jinak se spolu vždy velmi dobře bavíme,“ řekla.

Bolek má prý takový bonmot, že Bůh učinil Annu herečkou, aby svého otce viděla častěji.

Občas se prý dost pohádají.
Občas se prý dost pohádají.

Protančila se k vítězství!

Velkým úspěchem skončila před časem účast Anny v oblíbené televizní taneční soutěži Star Dance. U herečky, která má za sebou studium Mezinárodní školy pohybového divadla v Paříži, by to nemělo být zase až takové překvapení. Anna navíc tanec opravdu miluje. Naučila se to od své nevlastní sestry z mámina prvního manželství. Té prý kdysi v době dospívání někdo řekl, že tancuje jako poleno.

Rozhodla se s tím něco dělat a tak se učila tančit podle hudebních klipů v televizi. Anna jí přitom pozorovala a spoustu věcí od ní odkoukala. Během Star Dance ale zažila i horké chvilky, například když se tančila čača. Na trému před vystoupením je zvyklá, ovšem tady jí dostala přímo při něm. V soutěži se svým tanečním partnerem postupovali stále dál Nahrát soubor . a dál.

„Když už bylo jasné, že budeme nejhůř čtvrtí, zač

Dvě ve znamení Berana.
Dvě ve znamení Berana.

ala jsem slavit,“ uvedla Anna. „A s každým postupem jsem měla radost, že si můžu další týden zase zatancovat.“ Na předposlední kolo dorazili fandit i rodiče. Bolek byl nervóznější, než jeho dcera a z jejího úspěchu byl upřímně dojatý. Její tango ocenili dokonce až v Anglii, kde bylo vybráno mezi nejlepší tance ze soutěže Star Dance z celého světa!

S Marthou Issovou řádí už od patnácti!

Velkou kamarádkou Anny Polívkové je jiná herečka, Martha Issová (36). Znají se už od patnácti let z konzervatoře a mají toho hodně společného. V době studií spolu dokonce bydlely. „Dost jsme pařily, máma se o mě bála, když jsem chodila pozdě domů, a zhruba v mých osmnácti mi raději našla bydlení, aby mohla spát klidněji,“ přiznala Anna.

Asi to úplně nepomohlo, protože Martha prozradila, že výsledkem společného bydlení nakonec bylo, že ji vyloučili z konzervatoře!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...