Mini dortíčky s čerstvým ovocem

Suroviny:

200 g hladké mouky  30 g moučkového cukru  1 vanilkový cukr  špetka soli  200 g másla  2 žloutky Na náplň:  1 vanilkový lusk  400 ml mléka  150 g moučkového cukru  5 žloutků  50 g kukuřičného škrobu Na ozdobení:  ovoce dle chuti  želatina

Postup: Z prosáté mouky s cukrem, vanilkového cukru, špetky soli a nakrájeného másla uděláme drobenku a poté ji zpracujeme se žloutky na hladké těsto.

Těsto zabalíme do potravinářské fólie a dáme odpočívat do ledničky na 30 minut. Těsto uválíme na cca 3 mm a vykrojíme z něj kolečka o něco větší, než je průměr formy na košíčky. Vykrojená kolečka vmáčkneme do formiček a propíchneme vidličkou.

Pečeme v předehřáté troubě na 180 °C zhruba 15 minut. Po upečení necháme košíčky pár minut stát ve formičce, potom je vyklopíme. Rozkrojíme vanilkový lusk, vyjmeme z něj semínka a dáme je do mléka. Přidáme cukr a směs přivedeme k varu.

Za stálého míchání přidáme žloutky se škrobem. Mícháme a vaříme 2 minuty. Krém vychladíme. Košíčky plníme krémem, ovocem a přelijeme želatinou.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...