Mirka Čejková si vzala za manžela člověka, který bral děti jen jako své další snobské hračky!

Byla moderátorskou hvězdou, ale dala přednost lásce k muži, který ji zklamal!

Mirka Cejkova

Některé ženy mají v životě na muže spíše smůlu. Mirka Čejková (56) by o tom mohla vyprávět. I když velmi dramatický průběh mělo i její třetí manželství, ani v tom druhém s Alexem Čejkou (47) si moc štěstí neužila.

Bývalá oblíbená moderátorka Mirka Čejková o sobě několikrát v souvislosti se svými vztahy prohlásila, že je nejspíš magnetem na psychopaty. Myslela tím hlavně své druhé a třetí manželství. Prvního životního partnera, podnikatele Tomáše Všetečku (59), se její tvrzení netýkalo. Byl to její bývalý spolužák. Narodila se jim dcera, která ale přišla na svět s mentálním handicapem.

Také vás může zajímat ...

Dvojice se rozešla přátelsky a Mirka si dodnes myslí, že s Tomášem mohla prožít úplně normální manželství. Chybou prý bylo, že ona sama v určité fázi chtěla další děti a partner už ne. Ani Tomáš, když se ho po letech ptali na Mirku v souvislosti s jejími dalšími vztahy, o své bývalé ženě nemluvil špatně. „Rozešli jsme se přátelsky. Nedělala problém s majetkem ani s péčí o dceru.

Má svoje chyby, ale je hodně nepraktický finančník,“ konstatoval.

Dvakrát se vzdala své kariéry

Ještě s Tomášovým příjmením, čili jako Všetečková, udělala Mirka závratnou kariéru. Přihlásila se do konkurzu na redaktory, který v roce 1989 vyhlásili v Československé televizi – tehdy ještě jediné televizi, která u nás byla. Dodnes sice neví, proč přesně to udělala, protože o takové práci v dětství nesnila. Věděla ale o sobě, že má novinářské schopnosti.

V konkurzu Mirka uspěla a rychle se vypracovala v moderátorskou hvězdu. Ve své době dokonce vyhrála soutěž popularity TýTý. Poté, co byla nedobrovolně postavena před dilema, jestli se věnovat kariéře nebo své dceři, vybrala si pochopitelně vlastní dítě. A jako správný tvrdohlavý Beran se na televizní obrazovky dokázala znovu vrátit, tentokrát už na komerční stanici.

Po boku Pavla Zuny spoluvytvářela dlouho jednu z nejoblíbenějších dvojic ve zpravodajství.

Jenže pak do jejího života znovu zasáhla láska a Mirka opustila dosažené pozice podruhé.

Utrácel za nepotřebné věci

Golfista Alex Čejka (47) se narodil v Československu, rodiče ale emigrovali do Německa. Právě tam se Alex vypracoval na profesionálního sportovce. S Mirkou se do sebe zamilovali, přijal i její dceru a zatoužil mít i své vlastní potomky – tedy přesně to, co moderátorce předtím chybělo v jejím prvním manželství.

Vzali se, Mirka si změnila své proslavené příjmení a postupně přivedla na svět dva Alexovy syny. Radost z mateřství ale bohužel střídalo poznání, za koho se to vlastně provdala. Potřebovala k sobě chlapa, který se umí o rodinu postarat a stojí si za svým slovem. Místo toho měla vlastně jen jedno další dítě navíc: rozmazleného snoba, zvyklého utrácet nesmyslně za věci, které nepotřebuje.

Synové pro něho nikdy nebyli na prvním místě. Navíc byl Alex kvůli svým sportovním aktivitám věčně někde ve světě a s Mirkou se vídali třeba jen párkrát do roka.

Jako pokus o nějaké řešení se mohlo zdát přestěhování do Spojených států, kde by Alexovi byla i s dětmi blíž.

Stanovené výživné neposílal

Vypadalo to, že pro Alexe Čejku jsou manželka i vlastní děti jen dalšími hračkami, které si může odhodit, když ho omrzí. Mirka pochopila, že svůj život bohužel spojila s lidsky nevyzrálým člověkem, který měl do správného chlapa a spolehlivého partnera tisíce světelných let daleko. Stále ještě projevovala dobrou vůli, ale pak jí začalo docházet, že tenhle vztah nemá perspektivu.

Jediné, co byl Alex ochoten kdy řešit, nebyly problémy jeho nejbližších, ale jen sportovní úspěchy a neúspěchy. Peníze na kontě zkrátka nejsou pro vztah všechno, když je tam má zhýčkaný povrchní zbohatlík. Rozvod byl tedy neodvratný. Protože byl Alex opravdu mimořádně finančně zajištěný, soud mu vyměřil vysoké výživné na syny: měsíčně měl platit 270 tisíc.

Nefungovalo to ale dlouho, protože Alex si zřejmě našel další živou hračku. „Vztahy jsme měli úplně v pořádku až do okamžiku, kdy se objevila nějaká paní a odstřihla ho od Evropy a od manažera,“ vzpomínala Mirka. „Přestal platit a ze začátku to bylo tak, že tvrdil, že má problémy, ať mu dám čas.

Pak už se ale nedělo nic.“

Musela se o syny postarat sama!

Alex už později nereagoval na žádné výzvy, i když Mirka navrhovala snížení alimentů. Golfista, který hrál převážně ve Spojených státech a jinak bydlel fiktivně v Thajsku, na žádné výzvy nereagoval a dluhy na výživném narůstaly. „Celé roky porušuje otec mých dětí zákon a svou povinnost,“ líčila Mirka novinářům. „Nedluží přece mně, ale dětem.

Výživné bylo určeno na jejich školy, Veškeré jejich potřeby jsem musela zajišťovat a dosud zajišťuji sama.“ Alex přitom opravdu vydělával těžké milióny a kdyby byl slušným člověkem, dokázal by se přenést přes rozvod a postaral by se o vlastní syny.

Možná ho osud trochu potrestal nepříjemnou alergií na trávu, což je pro golfistu dost klíčový problém, jenže po dvou letech se vrátil zpátky do formy. „Člověk se s tím musel smířit a postavit se na vlastní nohy. Bojovat s tím, že prostě berlička v podobě toho, že otec platí na své děti, nemá moc cenu.

Prostě to tak je a musela jsem to přijmout,“ povzdechla si Mirka.

Byla zranitelná a tak se znovu zmýlila!

Z neúspěšných vztahů by se měl člověk poučit, to ale nebyl případ Mirky, která se po čase bezhlavě vrhla do dalšího manželství s problémovým mužem. Soudně trestaný Marek Vít (45) jí nejprve své problémy se zákonem zapíral. Ona se naivně domnívala, že Marek je ve skutečnosti obětí. Docházet, jak na tom je, jí začalo až po první facce.

Za tu se ještě Marek omluvil, následovaly ale prý další fyzické útoky. Zpětně tuto situaci hodnotí Mirka tak, že v oné době byla velmi zranitelná a proto této riskantní lásce podlehla. „Dneska vím, že kdybych ho potkala jindy, neměl by šanci,“ prohlásila rezolutně.

Dva tragické omyly ve vztazích jí snad už pro zbytek života poučily.

Jak se na ni dnes dívá její třetí manžel?

Není asi divu, že třetí manžel Marek Vít se o své bývalé ženě vyjadřoval nepěkně. Přirovnával jejich vztah k tomu Mirčinu předchozímu s Alexem Čejkou. „Jeho manželství v době rozvodu nemělo žádnou vážnost, pořád byl na golfu a o nic se nestaral. Pak přišlo obvinění z napadení na Čejku, pak přišel Marek Vít, děti mu říkají táta, stará se o ně, jezdí s nimi na fotbal.

Milují ho, je to chlap na celý život. Pak jsem podal žádost o rozvod, přišlo obvinění z napadení a manželství nemělo žádnou vážnost.

To je ale náhoda, že?“ zhodnotil vše ironicky.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...