Místo cukru – med

Med obsahuje až 180 různých druhů látek, cukry, vodu, bílkoviny, různé minerální látky – draslík, vápník, železo, sodík, zinek, vitaminy C a skupiny B a hormony.

Prospěšné vlastnosti

Také vás může zajímat ...

Je rychlým zdrojem energie a posiluje organizmus, imunitu, působí antibioticky –pomáhá léčit virová onemocnění – chřipku, zápaly horních dýchacích cest a nosohltanu. Obklady urychlují hojení ran, popálenin, zabraňují vzniku puchýřů a jizev. Zlepšuje trávení, prospívá játrům, střevům i ledvinám. Snižuje tvorbu žaludečních šťáv, díky vysokému obsahu železa pomáhá při chudokrevnosti.

Zlepšuje krevní oběh, rozšiřuje cévy, prokrvuje srdce a snižuje krevní tlak.

◄ Luční med má světlou barvu a rychle cukernatí. Jeho chuť je jemná, lahodná a aroma slabší. Ddokáže zmírňovat bolesti. Známé jsou jednodruhové medy jako akátový, javorový, řepkový nebo slunečnicový med.

◄ Lesní med má barvu tmavou a vydrží déle v tekutém stavu. Obsahuje víc vitaminů a stopových prvků, má výraznější chuť i aroma a podporuje léčbu vnitřních zánětů.

◄ Smíšený med má tmavší barvu a jedinečnou chuť. Je nejčastější kombinací nektaru z malin, ostružin, lípy, lesních bylin nebo medovice.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama