Místo velké lásky přišlo drsné italské manželství

O Simoně Stašové (65) je známo, že jí to s muži nikdy moc nevycházelo. Stojí za tím jen ona pověstná smůla v lásce, anebo je herečka tak temperamentní, že s ní není možné vyjít?

Atraktivní Simona Stašová (65) si opravdu může gratulovat. Zatímco se jiné ženy v jejím věku marně pokoušejí zastavit čas, Simona zraje jako víno. A to samé platí o její kariéře. Snímek Pelíšky z ní po čtyřicítce udělal hvězdu a brzy přišly další velké role, jako například ta ve filmu Filipa Renče (55) Román pro ženy.

Také vás může zajímat ...

Muže dusila svou láskou

Rázem si všichni všimli, že Stašové každý další prožitý rok velice sluší, a že se z rozjívené holky, která si zahrála učnici Zuzanu v seriálu Žena za pultem, stala krásná zralá žena. Její fanoušci se tak pochopitelně zajímali, proč talentovaná herečka stále nenašla toho pravého.

Jistě, Stašová byla dvakrát vdaná, jenže obě její manželství skončila rozvodem. Leccos naznačila i sama herečka, když už před několika lety upřímně přiznala: „Já jsem svý mužský umilovala k smrti, udusila jsem je svou láskou.“

Vybírala si hezké muže

Pravda však bude patrně ještě mnohem komplikovanější. Stašová se poprvé provdala, když si vzala tehdy velice populárního Pavla Trávníčka (70). Jenže zatímco on byl díky roli prince v legendární pohádce Tři oříšky pro Popelku slavný, Simona byla teprve na počátku své kariéry.

Žila ve stínu své úspěšné matky Jiřiny Bohdalové (89) a dlouho si o sobě myslela, že není dost hezká. Herečka dnes dokonce tvrdí, že nikdy nepatřila mezi vyložené krasavice, proto si prý k sobě vybírala hezké muže, aby jí dodali lesk. Jedním z nich byl právě Pavel Trávníček.

Pak se to zkazilo, asi jeho vinou

Ten později tajemně naznačil, že se v hereckých často manželstvích stává, že je jeden z partnerů slavnější, než ten druhý. Ten je pak také obvykle dominantnější a pokouší se řídit tomu druhému život i kariéru.

Tak to ale pochopitelně nemůže jít donekonečna, zvlášť když mají oba manželé temperamentní povahu. Je tak docela dobře možné, že Stašová chtěla z jejich manželství odejít, protože ji Trávníčkovo dirigování vadilo. To ostatně potvrdil i sám Pavel, když řekl: „Pak se to zkazilo, asi mojí vinou. Ale bylo to hezké období a nelituji toho.“

Bývalé partnerky o něm nemluví v dobrém

Nám se ale podařilo vypátrat ještě jiné, neméně zajímavé skutečnosti. Pavel totiž po rozvodu se Simonou vystřídal ještě několik dalších životních partnerek a většina z nich o něm nemluvila právě v dobrém.

Než zakotvil po boku své současné manželky Moniky (35), oženil se Trávníček s baletkou Evou Štefkovou, s kterou ale od rozvodu nemá dobré vztahy.

To samé platí i herečce a dabérce Heleně Dydrtové (58), s kterou Pavel nějaký čas žil. Ta později tvrdila, že když se Pavel napil, tak se choval nepříčetně a několik jejich hádek prý skončilo ošetřením na pohotovosti.

S princi se hrozně blbě žije

Její slova potvrdila i Olga Želenská (60), další Trávníčkova partnerka. Ta prý dokonce prohlásila, že byl Trávníček pod vlivem alkoholu agresivní. Zda se všechny tyto řeči zakládají na pravdě, nevíme.

Jisté je jen to, že to s ním neměla jednoduché ani jeho první manželka Simona Stašová. A protože i ona disponuje pořádně temperamentní povahou, bylo jasné, že její soužití s Pavlem bylo nejspíš plné turbulencí.

Protože je ale Stašová na pikantní podrobnosti ze svého života skoupá, o svém manželství s Trávníčkem pouze řekla: „Já si vzala prince, ale ono se s princi hrozně blbě žije.“ Ačkoli byla Simona z konce svého prvního manželství krutě zklamaná, brzy našla lék na svou bolavou duši.

Po osmi letech přišel rozvod

V roce 1985 se na studentském festivalu Cilect v Karlových Varech seznámila s Eusebiem Ciccottim (62), otcem svého prvního syna Marka (34). I toto její manželství ale po osmi letech skončilo rozvodem. Jak herečka upřímně přiznala, na vině byl patrně její pověstný temperament.

„Eusebio mi vždycky říkal, že rozdíl mezi námi dvěma je ten, že on je jako Čech a já jako Italka,“ potvrdila Stašová. Rozchodem pak dopadl i její další dlouholetý vztah, tentokrát s hercem Pavlem Skřípalem, s kterým má Simona syna Vojtěcha (25).

Narazila kosa na kámen

Vzhledem k uvedeným skutečnostem je tedy docela dobře možné, že podobné důvody kdysi stály za jejím rozvodem s Trávníčkem. Jenže zatímco Eusebilo je patrně kliďas, tak Trávníček býval pověstný svou výbušnou povahou. Před mnoha lety tak patrně narazila kosa na kámen a manželství mladých herců Stašové a Trávníčka bylo už dopředu odsouzeno k zániku.

Vždycky milá, občas ale pěkně divoká

O tom, že má Simona Stašová temperamentní povahu svědčí i vyprávění kolegů, kteří s ní hráli v seriálu Žena za pultem. Například Jiřina Švorcová (†83) tvrdila, že se jí Simona během natáčení dost svěřovala. Jednoho dne, po bouřlivém telefonátu se svým tehdejším manželem Pavlem Trávníčkem, Stašová dokonce řekla, že nemohou žít ani spolu ani bez sebe.

„Mám jí hrozně ráda, protože je takový krásný rapl,“ vyprávěla zase Lenka Termerová (73), která v Ženě za pultem hrála Jiřinku. Otakar Brousek mladší (63) tehdy viděl v Simoně „bezvadnou herečku na zabití“, což jen dokazuje, že Stašová byla vždycky milá, ale nejspíš také občas pořádně divoká.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama