Mladší manželka mu od základu změnila život

Herec JAN ŠŤASTNÝ (54) už téměř deset let žije v manželství po boku mladší herečky BARBORY PETROVÉ (34). Bylo to s jejich vztahem ale vždy tak růžové, jako je tomu nyní? A jak se vlastně ti dva dali dohromady?

Dnes patří Jan Šťastný (54) mezi špičky ve svém oboru a daří se mu výborně. Momentálně hraje v oblíbeném seriálu Slunečná. Nicméně když byl Jan ještě malý kluk, nad kariérou herce nepřemýšlel.

Také vás může zajímat ...

Sice si už jako desetiletý zahrál v televizním večerníčku a pak se objevil i v rodinném seriálu Jedno malé sídliště. Po střední škole se ale chystal jít překvapivě na medicínu, přece jen k tomu měl předpoklady, protože jeho maminka byla lékařka.

Na poslední chvíli se ale rozhodl pro herectví a nastoupil na pražskou DAMU. Už v době, kdy studoval, vystupoval v Národním divadle. Zahrál si například ve hře Fidlovačka. O tom se mnoha studentům mohlo jenom zdát.

Chtěl být vidět v televizi

Když Šťastný úspěšně dokončil studia, už nemusel v Národní divadle jen hostovat, a tak tam přešel do stálého angažmá. Po čtyřech letech ale odešel a přesunul se do Divadla na Vinohradech, kde hraje dodnes. Zářil ale nejen na divadelních prknech, ale také před kamerou.

Objevoval se především v pohádkách, jako například O princi, který měl smůlu, nebo Za humny je drak. Postupně se dostával k lepším a lepším nabídkám a díky své píli získal i role v nekonečných seriálech. Zahrál si například v Ordinaci v růžové zahradě, Vyprávěj nebo v Krejzových.

Profesně se mu dařilo na jedničku, jaký byl ale jeho soukromý život? I tam to zpočátku vypadalo na pohádku se šťastným koncem, na Jana ale místo toho čekalo drsné vystřízlivění.

Do manželky byl blázen

Svoji první lásku poznal už na vojně, tehdy mu bylo pouhých třiadvacet let. Jeho vyvolená se jmenovala Lenka (60) a pracovala jako lékařka. Šťastnému se tehdy líbila nejen vzhledově, ale i povahově.

Jelikož byla o několik let starší, Jan z ní tehdy měl respekt a bral ji jako autoritu. Navíc jeho maminka byla taky lékařka a asi to bral jako jedno z osudových znamení. I Lence padl mladíček do oka. Ti dva to nakonec dali dohromady a po pár letech následovala svatba.

Šťastný tehdy získal nejen manželku, ale také přijal za vlastního i jejího syna Marka (38). U toho se bohužel postupem času projevily velké psychické problémy a několikrát byl kvůli nim dokonce hospitalizovaný v pražských Bohnicích, čímž se hodně trápil.

Porodila mu syna

To ale jejich manželství snad ještě víc utužilo a vypadalo to, že jinak to mezi nimi nemělo jedinou chybu. Kromě toho Lenka otěhotněla a porodila Šťastnému syna Jana (29). Po dvaceti letech spokojeného vztahu ale přišla rána z čistého nebe.

Lenka mu totiž byla nevěrná. Začala si s ředitelem Národního divadla v Brně Danielem Dvořákem (66). Načapali ji fotografové, a i když se snažila maskovat, co to šlo, prozradil ji snubní prsten.

Snažil se vše zachránit

Šťastný tomu zprvu nechtěl věřit. Ovšem všechna ta společně strávená léta nešla jen tak vymazat z paměti, a tak i přesto se snažili být stále ve spojení. Dokonce to chvíli vypadalo, že všechno to, co se stalo, by mohlo být definitivně prominuto, a údajně existovala i možnost, že by se k sobě manželé nakonec mohli vrátit.

Tedy alespoň herec to tak měl podle všeho mít. Dokonce se s ní odmítal i rozvést. Všichni jeho blízcí mu ale měli radit, aby už ji pustil k vodě. Šťastný nakonec přece jenom hodil flintu do žita a rozhodl se jít dál.

Byla na něj příliš mladá

A udělal dobře, krátce nato totiž Jan potkal mladičkou herečku Báru Petrovou (34). Poznali se v Divadle na Vinohradech, kde Bára hostovala jako absolventka konzervatoře. Poté spolu ještě hráli v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde už měli údajně tvořit pár.

Tehdy bylo Petrové pouhých třiadvacet let a Jan se nějakou dobu bál o jejich vztahu mluvit veřejně. Podle něj byla Petrová skutečně velmi mladá a on nevěděl, jestli dělá správnou věc. Nakonec se ale ukázalo, že věk je ve skutečnosti opravdu jenom číslo.

Vystrojil lacinou svatbu?

V roce 2011 měl zamilovaný páreček svatbu na Konopišti. Skoro nikomu o ní ale neřekli, měli tam jen svědky a pár lidí. Namísto snubních prstenů si oba navlékli kožené náramky, které koupili v obchodním domě.

Mnozí lidé Jana odsuzovali za to, že nedokázal vystrojit pořádnou veselku. Šťastný je totiž známý tím, že mírně řečeno nerad utrácí. I když si měsíčně přijde na pohádkové částky. Tato svatba, jak se později ukázalo, měla být však jen formalitou.

„Ondrášek se nám narodí už za dva měsíce, a tak jsme už nechtěli celou věc odkládat. Přáli jsme si, aby se syn narodil do legitimního svazku,“ vysvětlil tehdy herec. O rok později prý manželé, už i se synem Ondřejem (8), uspořádali skutečný obřad pro rodinu a přátele.

Vedle ní znovu omládl

Janovi to s Bárou klape už pěknou řádku let a nemůže si ji vynachválit. Nakonec je rád, že se nenechal ovlivnit věkovým rozdílem. Mladší manželka mu do života dodává elán a údajně z něj udělala nového člověka.

Šťastný byl vždy spíše přísný, musel mít všechno perfektní a neuměl se příliš uvolnit. „S Barčou jsem pochopil, že si musím taky trochu užívat. Je to důležité,“ pronesl herec.

„Dokonce bych řekl, že jsem duševně omládl – před patnácti lety jsem se cítil starší, než jsem dnes,“ pochvaluje si Šťastný. Bára je naopak ráda, že si s manželem tak moc rozumí a že v něm má velkou oporu. Vůbec se však, jako mnozí, nepozastavuje nad tím, že je o mnoho let mladší než on.

A ani to tak, dle svých vlastních slov, nikdy mít neměla. Snad to bude Honzovi s krásnou herečkou fungovat i nadále a užijí si další krásně strávená léta. Kdoví, třeba se ještě dočkají dalších potomků a jejich štěstí to tak jenom znásobí. Bára na to má pořád ještě věk a dalšího sourozence by jistě uvítal i jejich milovaný syn Ondřej.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...