Mluvte, budete žít déle

To, jak dlouho bude člověk na tomto světě, závisí na mnoha faktorech. Především se preferuje tzv. Zdravý životní styl.

Tedy vyvážená strava, pohybová aktivita. To, zda člověk kouří, pije alkohol, je zatížen trvalým stresem. To všechno je dobře známo a lidé se podle toho, více či méně, snaží řídit.

Také vás může zajímat ...

Chraňte si přátelství

O něco hůře se už ale staráme o své zdravé sociální žití. To, že máme během produktivního života mnoho známých a přátel, považujeme za samozřejmé. S některými lidmi se stýkáme pár roků, poté zmizí z našeho života a přijdou noví.

Pěstovat nás tyto vztahy, abychom si je udrželi, nás ani nenapadne. Vlastně na to tak trochu ani není čas. S věkem však sociálních kontaktů pomalu ubývá, stejně jako příležitostí, najít nové.

Sociální vztahy jsou důležité

Přitom právě kontakty s druhými lidmi jsou pro nás velice důležité a podstatné. Výzkumy totiž celkem překvapivě prokázaly, že nejvíc dlouhověkost člověka ovlivňují právě jeho sociální vztahy.

Nejenom vztah s nejbližšími, kteří vám pomohou v případě nemoci, jsou psychickou oporou při existenciální krizi či vám půjčí peníze v nesnázích. Podstatná je zejména širší sociální integrace.

Noví lidé, nové zážitky

Nebojte se proto navazovat stále nové kontakty s lidmi, které během dne potkáte. Nejenom jak často mluvíte s lidmi, ke kterým máte silný vztah, ale i jak často komunikujete s prodavači, pošťáky, neznámými lidmi na autobusové zastávce, číšníky atd.

To vše je nejsilnějším předpokladem vašeho dlouhého, zdravého a šťastného života. Tak prosím, komunikujte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

reklama