Modelka a rybář. Zoufale se k sobě nehodili

Nehodili se k sobě, ale tím víc se snažili o to, aby se sžili. Sami se ovšem přesvědčili o tom, že jsou každý jiný a že se jeden druhému nedokáží přizpůsobit.

A to měla Eliška Bučková (30) odjakživa vzor v rodičích, kteří jsou spolu dodnes a vychovali pět dětí. A tak si představovala, že s Jakubem Vágnerem (38) vytvoří podobný rodinný model. Bohužel se to nepovedlo. V dětství si modelka myslela, že je adoptovaná.

Také vás může zajímat ...

Ne snad že by s ní rodiče zacházeli drsně, to tedy naopak, ale měla pocit, že vzhledově se k ostatním členům klanu nějak nehodí. „Odmalička jsem si myslela, že jsem adoptovaná, protože jsem měla jako jediná světlé kudrnaté vlasy,“ svěřila se Česká Miss 2008, jejíž starší sestra byla po rodičích černovláska s vlasy jako hřebíky.

Sto sedmdesát centimetrů vysoká rodačka z Hodonína vystudovala Střední odbornou školu ve Strážnici, obor kosmetika. V témže roce, kdy zvítězila v České Miss, reprezentovala Eliška naši republiku ve Vietnamu, kde se konala Miss Universe.

Odtud odlétala plna zděšení. Vyoperované spodní páry žeber, chirurgicky upravený obličej, liposukce. Tímto způsobem se, jak udivená Eliška zjistila, připravují krásné mladičké dívky na soutěž Miss Universe.

Eliška Bučková (30) se z osmdesáti soutěžících probojovala na jedenácté místo. Přitom žeber má všech dvanáct párů. Když zjistila, že je jedenáctá, plakala. „Moje první reakce byla ta, že jsem brečela mamince do telefonu, že mi desítka utekla o jedno místo.

To byly nervy! Potom jsem si říkala, z osmdesáti holek jedenáctá, to je super,“ takhle vzpomínala na vypjaté okamžiky. skromná a krásná dívka z jižní Moravy, která vyrostla se čtyřmi sourozenci a vpadla do velkého světa bez náležité přípravy.

Bylo jí osmnáct, jako královně krásy jí blahopřál Alain Delon (84). Jenže netušila, že mezi jejím idylickým dětstvím na Moravě a světem modelingu a šoubyznysu je bezedná propast. Její upřímné odpovědi na otázky vzbudily mezi novináři veselí.

Bulvár se jí otevřeně vysmíval. Dočetla se, že je tlustá. Zhubla tedy ze svých šedesáti osmi na devětačtyřicet kilogramů. Dosáhla vysněné velikosti 34, štěstí se nedostavilo. Byla tak unavená, že už odpoledne usínala.

Onemocněla mentální anorexií. Čekala ji dlouhá cesta, která nakonec vedla k vyléčení. V roce 2010 se zablýsklo na lepší časy. Eliška měla vážnou známost, kupodivu nikoli se špičkovým sportovcem, jak je to u jejích kolegyň obvyklé, ale s drsným rockerem Václavem Noidem Bártou (39), exmanželem Lucie Bílé (54).

Byli zamilovaní jako studenti, od druhého rande spolu bydleli. Na podzim roku 2012 se zasnoubili, na začátku roku dalšího si řekli definitivní sbohem. „Měli jsme odlišný názor na životní priority. Nikdo třetí v tom není,“ vysvětlil hudebník.

Šeptalo se leccos. Že měla modelka pocit, že ji partner příliš nepodporuje v jejím boji s anorexií, že se jí nelíbil hudebníkův životní styl. V roce 2013 se Eliška s Václavem rozešli kuriózním způsobem. Eliška začala chodit s expřítelem modelky Gábiny Dvořákové (31), milionářským synkem a druholigovým fotbalistou Jakubem Malinou (33), Noid s Gábinou Dvořákovou.

Ale to už osud chystal pro Elišku opravdu velkou lásku: rybáře a dobrodruha Jakuba Vágnera (38). Jakub je synem známého muzikanta Karla Vágnera (78) a hudební talent zdědil po otci, byl dokonce přijat na konzervatoř, kde studoval hru na kontrabas.

Tatínek o něm říká, že ho dostal k Vánocům. Narodil se totiž v půl osmé večer na Štědrý den. Lásku k vodě a rybaření se však rozhodl rozvíjet více než svůj hudební talent. Ve třetím ročníku ze školy odešel a rozjel se do Austrálie, aby si uskutečnil svůj sen a cestoval za rybami do všech koutů světa.

Otec s ním několik let nemluvil. „Když se zasekne, tak se zasekne,“ povzdychl si syn. Dnes jsou z nich zase nejlepší kamarádi, otec je na slavného rybáře, který má svůj pořad v televizi National Geographic Channel, nesmírně pyšný.

Ale zase na druhou stranu, rodičům, v prvé řadě matce, způsobuje svérázný syn dlouhá období strachu, kdy odjede někam do divočiny, odkud nelze zatelefonovat či dát jakkoli vědět, že je v pořádku. Elišku Bučkovou Jakub „lovil“ půl roku.

Poznali se v srpnu 2015, ale hnědoočka ho odmítala až do ledna následujícího roku. Zřejmě se správně obávala toho, že by eventuelní vztah byl složitý a nesourodý. V lednu to nakonec nevydržela a souhlasila, že půjde s Jakubem na rande.

Zakoukali se do sebe, jenomže s dobrodruhem, kterém nevadí spát v divočině ve stanu plném červů, se modelce nežilo lehce. A protože je to emancipovaná mladá žena, odmítla, že by jen nečinně čekala, až se jí vrátí z cest.

Rozhodla se pro způsob soužití, před nímž ji spoustu přátel varovalo: Bude jezdit za rybami s Jakubem, ať už kraj, který si rybář zrovna vybere, bude sebevíc nehostinný. A možná právě tohle křehkou modelku vyčerpalo ze všeho nejvíc.

„Dobrodružství na výpravách je bonbónek na dortu,“ tvrdila s úsměvem novinářům. Když ovšem ty výpravy popisovala, málokdo jí to věřil. Na cestě do Mongolska prožila podle svých slov nejhorší chvíle v životě.

Nejvíce ji trápila zima, ze dne na den se ochladilo z pětadvaceti stupňů na minus deset. Raft se převrátil na rozbouřené ledové řece, všechny věci včetně oblečení zmrzly. „Miláčku, musíš všechno točit?“ ptá se zoufalá Eliška se slzami v očích, což je zdokumentované na videu.

Jakub je na drsné podmínky zvyklý, takže jí oponuje, že alespoň bude mít vzpomínku. „Já na to nechci vzpomínat, už nemůžu!“ štěkne na něj modelka. „Včera jsi říkal, že to už bude dobrý, ale je to nejhorší.

Nechci, abys mě točil,“ hroutí se hnědoočka. Promáčená, hladová, zoufalá. Střídá se hustý déšť se sněhem, veškeré oblečení i jídlo je zmrzlé na kost. Ohřát se u ohně? Vyloučeno, dřevo je úplně mokré.

Necelé tři roky a dost. Koncem léta 2018 se to stalo: Eliška a Jakub se rozešli. Modelka diplomaticky poznamenala: „Máme různé touhy, různé sny a toužíme sdílet je a realizovat s milovanou osobou.

Někdo touží po teple rodinného krbu, společných chvílích, někdo po dobrodružství a cestování. Všechny sny mají stejnou váhu, protože každý z nás má právo snít.“ Modelka dychtila po vdavkách, pro rybáře byly na prvním místě jeho expedice a úlovky, jimiž se tak rád chlubí.

Eliška vídala Jakuba jen několikrát do měsíce a dlouho to pokorně snášela. Stále věřila tomu, že se její vyvolený bude chtít usadit. Byla to klamná představa. K Eliščině cti budiž řečeno, že jen málokterá modelka ve věku na vdávání by vydržela buďto o samotě na rybáře čekat, anebo s ním trpět na výpravách do nehostinných míst.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...