Moje druhé manželství trvalo jen několik dnů!

Nabídl mi sňatek a mě to v mém věku ohromilo

V oblasti vztahů se lidé lehce spletou, zvlášť když mají zaslepené oči.

Po rozvodu a dlouhých letech samoty jsem se opět rozhodla zamířit do manželského přístavu. Tentokrát ale přišlo zklamání mnohem rychleji.

Také vás může zajímat ...

Cítila jsem lítost

Bylo mi už přes padesát a to se nový partner hledá těžko. Když si mě začal více všímat jeden stejně starý kolega v práci, brala jsem to nejprve jako příjemnou pozornost. Pak jsme se poznávali blíž a blíž a začali jsme spolu mít poměr. Jaromír byl vdovcem. Hodně pracoval, aby ho netížila samota. Vnukovi s rodinou dovolil bydlet ve svém domě, dokud si nezabezpečí svůj vlastní byt.

Připadalo mi to šlechetné. Jaromír byl pak stále smutnější a nakonec se svěřil, že má s vnukem velké problémy. Zmocnila se mě lítost a byla jsem ráda, že můžu pomoci, takže jsem mu nabídla, aby bydlel u mě. Téhož večera mi nabídl sňatek. Ohromilo mě to. Cítila jsem se jako ve snu.

Byla jsem ochotná pro něho udělat cokoliv.

Všechno bylo jinak!

Jeho projevy lásky se střídaly z depresemi ze vztahu s vnukem. Přemýšlel dokonce o sebevraždě a já se o něho bála. Vzali jsme se. Měli jsme jen malou, komorní svatbu. Jaromír sliboval, že až se vnuk odstěhuje, budeme bydlet u něj v domě. Do té doby chtěl mít trvalé bydliště u mě. Než jsme tenhle úřední krok mohli udělat, navštívili mě exekutoři.

Vyšlo najevo, že Jaromír má velké dluhy, o kterých mi neřekl – a žádný vnuk s rodinou v jeho domě nebydlí. Dovedu být rázná a tak už vše bylo jen otázkou krátkého času. Žádost o rozvod a o změnu jména jsem podala ještě téhož dne. Jaromír se nějak musel dozvědět o té exekutorské návštěvě, protože už se neukázal.

Dnes, po třech letech, se na to kratičké manželství dívám jako na svoji chybu, kdy zvítězily city nad rozumem.

A pokud si ještě najdu dalšího partnera, určitě se obejdu bez svatby a prověřím si ho dřív, než udělám jakékoliv riskantní kroky!

Eliška K. (56), Brno

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...