Moje ukrývané tajemství prozradila malá vnučka!

Stala jsem se babičkou ještě před čtyřicítkou a za to slovo jsem se styděla.

Za některá oslovení by se člověk neměl stydět, i když na ně nemá věk.

Brala jsem to v životě dost vysokým tempem. Vdávala jsem se v osmnácti, protože jsem čekala dceru. Po patnácti letech manželství jsem se rozvedla. Dcera pak šla v mých stopách. Jednoho dne mi oznámila, že je v jiném stavu. V šestatřiceti letech jsem se tak stala babičkou.

Také vás může zajímat ...

O vnučce jsem mu neřekla!

S touhle rolí jsem se těžko smiřovala. Když jsem vozila vnučku v kočárku, hodně lidí si myslelo, že je to moje dítě a já je při tom nechávala. I později, když malá Pavlínka začala chodit a já sní byla na procházce, vypadaly jsme jako postarší maminka s malou dcerkou. Rozhodně jsem nechtěla zůstat do konce života sama. Aleše jsem poznala na jednom zájezdu.

Byl volný stejně jako já a padli jsme si do oka. Já o něm věděla skoro vše, jemu jsem řekla také hodně, ale to, že jsem babičkou, jsem cudně zamlčela. To slovo mi opravdu vadilo. Jednoho dne jsem byla s Pavlínkou na procházce, když jsme náhodně potkali právě Aleše. Ten se na mě díval překvapeně. Začal vyzvídat, proč jsem mu neřekla, že mám malé dítě.

Měla jsem v tu chvíli přiznat pravdu, ale ženská hrdost mi v tom zabránila.

Když se s námi Aleš loučil, vypadal dost rozladěně.

Hned mu to došlo!

Přemýšlela jsem o tom celý zbytek dne a došlo mi, že stejně budu muset Alešovi říct pravdu. Říkala jsem si, že snad není pozdě. Druhý den jsem šla s Evičkou do obchodu. Při odchodu z prodejny jsem na chodníku opět spatřila Aleše. Díval se rozpačitě. V tu chvíli mě vnučka oslovila „babičko“ a najednou mu všechno bylo jasné. Došlo mu, jaká je pravda a proč jsem ji skrývala a dal se do smíchu.

Spadl mi kámen ze srdce a musela jsem se spát spolu s ním. Evička na nás koukala dost nechápavě, ale asi jí nevadilo, že ti dva starší dospělí lidé mají tak dobrou náladu. Ten příběh má ještě jednu pointu: zjistila jsem, že by mi nevadilo stát se i po čtyřicítce znovu matkou.

Aleš, zdá se, není proti, tak uvidíme, jak to vyřeší osud a příroda.

Simona D. (41), Praha

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...