Monika Zoubková: Nemoc ji srazila na kolena

Dobře ví, co je to být na dně. I proto hraje postavu Terezy v Ordinaci v růžové zahradě tak věrohodně. Monika Zoubková (41) si prošla peklem.

Ne sice takovým, jaké prožívá seriálová Tereza Benešová, zoufalá alkoholička, ale i tak se trápila. Trpí totiž nevyléčitelnou kožní chorobou. Onemocnění zvané periorální dermatitida se přihlásilo, když blondýnka studovala brněnskou JAMU.

Také vás může zajímat ...

Zvlášť pro herečku byla taková choroba těžkou ranou. Coby mladé dívce se jí na obličeji objevil veliký rudý ekzém, který se táhl až ke krku. Monika nevěřila svým očím. Nemoc ji dostala na naprosté psychické dno.

Nechtělo se jí vůbec chodit na ulici, navíc přicházela o spoustu rolí. Zvykla si na to, že je půvabná, že se o ni kluci perou, a najednou byl konec všemu. Na tuto kožní nemoc lék v podstatě neexistuje, jedinou radou, kterou vám odborníci dají, je: nestresovat se.

Blondýnka vsadila na psychickou pohodu a bylinkové kúry, a částečně zvítězila. Vyrážka se čas od času vrátí. Maminka dvou dcer se snaží najít rovnováhu, aby s ekzémem dokázala znovu a znovu bojovat. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...