Moravský bramborový salát

Možná si řeknete, co ještě může být na bramborovém salátu, co nového kdo může přinést. Někdy to je jen o poměrech ingrediencí. Vyzkoušejte, uvidíte.

Ingredience: 2 kg brambor, 1 cibule, 4 lžíce octa, 1 vrchovatá lžička soli, 7 lžiček cukru, 2 dcl vody, 5 vajec, 1 větší mrkev, 5 ks kyselých okurek, 250 g majonézy

Postup: Uvaříme brambory ve slupce, vychladlé oloupeme a pokrájíme na půlcentimetrová kolečka. Ty poté nakrájíme na kostičky, nebo necháme tak. Nadrobno nakrájíme cibuli, dáme ji do kastrůlku, do kterého jsme dali ocet, vodu, sůl a cukr. Nálev necháme přejít varem, odstavíme a dáme vychladnout. Vajíčka, která jsme uvařili natvrdo, nakrájíme na tenká kolečka.

V osolené vodě uvaříme do poloměkka velkou mrkev. Po vychladnutí ji spolu s okurkami nakrájíme na drobné kousky. Vše opatrně smícháme, zalijeme chladným nálevem s cibulí a dle chuti promícháme s majonézou. Necháme minimálně dvě hodiny odležet.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...