Moře jako zázračný elixír

Získáte vitaminy a minerály Mořská voda obsahuje všech osmdesát pět prvků, které tělo potřebuje pro bezproblémové fungování. Jsou v něm všechny důležité vitaminy, minerální soli, stopové prvky i aminokyseliny.

Jako bonus jsou v mořské vodě i bakterie a mikroorganismy přátelské k pokožce. Ač se to nezdá, s mořem máme mnoho společného. Naše krev například obsahuje úplně stejnou koncentraci minerálů a vitálních prvků jako mořská voda.

Také vás může zajímat ...

Aktivujte štítnou žlázu

Endokrinologové tvrdí, že zvýšené množství jódu a selenu v mořské vodě podporuje harmonizační funkci štítné žlázy. Pobyt u moře proto lékaři doporučují především pacientům s hypotyreózou, tedy s jejím nedostatečným fungováním a sníženou tvorbou hormonů. Zmírníte alergii Mořský vzduch rozpouští hleny v dýchacích cestách a pomáhá vyčistit sliznice.

Je to díky tomu, že je slaný a vlhký. Mimo toho je nasycený odpařujícími se minerálními a stopovými prvky, které uklidňují nervové napětí. Dovolená u moře je proto vhodná pro astmatiky, alergiky a pacienty s chronickou chorobou plic.

Snížíte si tlak

Díky vysokému obsahu soli ve vodě a v ovzduší je mořské klima výborný lék i na žaludeční vředy a vysoký krevní tlak. Vyřešíte urologické potíže Čistá mořská voda má přirozené antibakteriální účinky, a to je podle urologů a nefrologů ideální pro pacienty s opakovanými infekcemi močových cest, které zejména v létě trápí řadu pacientů.

Podpoříte si imunitu

Kromě všech výhod, které jsme zmínili, je tu ještě další plus. Moře výrazně podporuje imunitní systém. Tím, že se nám otevírají kožní póry, mají minerály možnost lehce proniknout do těla a odstranit z něj jedy, které oslabují naši imunitu.

Podobné účinky má i přímořské ovzduší, které je plné antioxidantů. Tím, že je vdechujeme, posilujeme každou buňku našeho imunitního systému..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...