Mrkev je mozkový urychlovač, který posílí vaši paměť

Chcete mít oči jako rys, zmírnit šedý zákal a zbavit se šerosleposti? Mrkev by měla být považována za zlatý důl přírodních vitamínů a látek.

Staří Řekové ji milovali jako lék pro obnovu sil při fyzickém vyčerpání, gladiátoři ji pili po litrech, aby posílili svůj postřeh a koncentrovali svou energii k boji.Otrokům byla podávána mrkvová šťáva jako životabudič ve chvíli, kdy padli vyčerpáním. Žádná jiná rostlina neobsahuje tolik beta-karotenů. V našem těle je beta-karoten přeměněn na vitamin A, který pomáhá při zlepšování zraku, má pozitivní účinky na vlasy, nehty a kůži.Mrkev je výborným zdrojem přírodního hořčíku, který snižuje cholesterol v těle, zmírňuje křeče a posiluje cévy.

Také vás může zajímat ...

Mrkvovou šťávu denně?

Mrkvová šťáva má protirakovinné účinky a zpomaluje stárnutí. Míchání mrkvové šťávy s jinými zeleninovými šťávami může zvýšit účinky těchto přírodních prostředků.Například kombinace karotkové šťávy a šťávy z mladého ječmene vám pomůže v boji s nadváhou, výrazně zmírní příznaky zácpy a potlačí růst rakovinotvorných buněk.

Doporučuje se také kombinace mrkvové šťávy s červenou řepou.Čistí játra a zastavuje rakovinu Mrkev zlepšuje noční vidění, snižuje riziko šedého zákalu, zabraňuje slzení očí, zmírňuje tvorbu lupénky a je nezbytná pro regeneraci kožních buněk.

Mrkev chrání před řídnutím kostí, snižuje rizika vzniku infarktu a cévně-mozkových příhod.Výrazně snižuje riziko nádorů jícnu, žaludku, tlustého střeva a konečníku, u žen nádoru prsu. Rozpouští žlučníkové a ledvinové kameny, čistí játra a střeva, zabraňuje tvorbě žaludečních vředů, vyživuje mozek a chrání ho před stresem.Používá se při vyčerpání a chudokrevnosti.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama