Mrtvé moře umí pomoci

Dokáže pomoc při ekzému, lupénce, ale i dýchacích problémech či akné. Vyzkoušejte jeho sílu.

Léčebné účinky

Také vás může zajímat ...

Mrtvé moře se nachází na hranici mezi Izraelem a Jordánskem. Možná vás překvapí, že se ve skutečně nejedná o moře, ale o jezero, je totiž bezodtokové.

Jeho voda je tak slaná, že i jeho hebrejský název „moře Soli“ dává všem najevo, o jakou vodu jde. Léčebné účinky Mrtvého moře jsou lidem známy už tisíce let. Dokonce i Kleopatra prý používala bahno z Mrtvého moře ke zkrášlujícím procedurám.

Dnes je hojně vyhledávaným turistickým místem, které navštěvují nemocní i zdraví a jehož sílu využívají kosmetické společnosti ve svých produktech.

Síla soli

Nemusíte cestovat až k Mrtvému moři, abyste mohli využít jeho sílu, produkty z této oblasti jsou k dostání i u nás. Můžete použít například sůl, kterou rozpustíte ve vodě. Pokud máte ekzém či lupénku, postižená místa si natírejte tímto roztokem. Sůl rozpuštěnou ve vodě můžete použít i při potížích s dýchajícími cestami. Roztok stačí zahřát, uvolňující se páru vdechujte.

Bahno pomáhá jako zábal.

Naneste na celé tělo a nechte působit.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...