Muffiny s tvarohem

Suroviny na 12 ks:

● 2 větší mrkve
● 250 g přesáté mouky (půl hladké a půl polohrubé)
● 50 g cukru (není nutný, podle sladkosti mrkve)
● 2 lžičky prášku do pečiva
● dle chuti špetka soli
● vanilkový cukr
● 2 středně velká vejce
● 250 ml mléka (nebo 200 g jogurtu a trochu mléka)
● 85 g másla (rozpuštěného a poté zchladlého)
● slunečnicové semínko

Na krém:

● 1 tvaroh v kostce
● 50 g bílé čokolády
● dle chuti moučkový cukr na přislazení tvarohu

Postup:

1.Všechny tekuté ingredience (vejce, mléko či jogurt) při pokojové teplotě prošleháme dohromady, stačí vidličkou. Mrkvičku nastrouháme najemno a přidáme k tekuté směsi. V jiné míse promícháme všechny sypké ingredience včetně semínek a smícháme obě směsi dohromady.

2.Lžící vymícháme těsto a naplníme jím formičky přibližně do ¾ kapacity (kdyby byly plné, měly by potom muffiny po upečení příliš velké čepice). Pečeme při 180 °C asi 25 minut v předem vyhřáté troubě. Hotové necháme vychladnout a naplníme.

3.Na krémový tvarohový vršek dáme povolit čokoládu. Stačí v mikrovlnce. Promícháme ji s tvarohem, pokud je hmota příliš hutná, přidáváme po lžičkách mléko, dokud se nám nezdá akorát. Přisladíme podle chuti moučkovým či vanilkovým cukrem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...