Můj jediný vnuk roste jako kůl v plotě

Syn Michal je se svou ženou už pět let rozvedený. Mají spolu patnáctiletého syna Míšu. Snacha mu nic nezakazuje a toleruje úplně všechno. Roste z něj dítě ulice.

Záleží mi na vnukovi, proto se zajímám, jak žije a snažím se jej pravidelně vídat. Ovšem nedávno jsem zjistila, že má přítelkyni Petru. Snacha o ni ví a nemá problém s tím, že s ní tak mladý kluk spí. Je to pro mě naprosto nepochopitelné. Já mám děti dvě a myslím, že jsme je s manželem vychovali dobře.

Také vás může zajímat ...

Oba si začali vážný vztah až kolem dvacátého roku. Michal se ženil v devětadvaceti a snacha Zdena byla jeho třetí vážnou známostí. Byla o šest let mladší. Nějakou dobu spolu žili, pak otěhotněla, rychle se, než to na ní bylo vidět, vzali. Narodil se jim Míša, snacha s ním byla tři roky doma. Všechno zvládali a nikdy mě nenapadlo, že uběhne pár let a rozvedou se.

Láska zničila rodinu

Zdena se v práci zamilovala do svého nadřízeného. Nejdřív šlo jen o sex, později se to ale zvrtlo a ona synovi o všem řekla. Prý ho miluje, on ji taky, takže s manželstvím je konec. Pro syna to byla taková rána, že se ani nepokoušel vztah zachránit. Myslím, že by to šlo, protože pan vedoucí ze všeho vycouval, snacha pro něj byla jen epizoda, neměl v úmyslu se rozvádět.

I přesto se syn se snachou rozvedli a Míša zůstal v péči matky.

Michal se synem vycházel dobře, s bejvalkou ne.

I když vztah rozbila ona, měla mu za zlé, že jí neodpustil. Syn se seznámil časem se starší ženou, také rozvedenou. Měla už dospělého syna, který s ní nežil. Míša si macechu oblíbil, stejně tak i ona jeho. Vnukovi tak nedělalo problém k tátovi chodit a trávit s nimi čas. Chodil také často za mnou.

Občas si posteskl, že doma to je na nic, protože máma má už zase nového chlapa.

Jsem snad staromódní?

Zdena opravdu střídala známosti. Michal začal uvažovat o tom, že požádá o svěření syna do péče. Jenže než to uskutečnil, tak Míša prohlásil, že nic takového už nechce. Dnes vím, proč. Zjistili jsme totiž, že má holku. Na tom by nebylo nic špatného, v patnácti byl zamilovaný kdekdo. Chápu, že dnešní mladí jsou jiní, ale tolerovat jim v tomhle věku sex mi přijde přes čáru.

Bývalá snacha o vztahu ví a nemá s tím problém. Snažila jsem se o tom s vnukem mluvit, ale on mě odbyl, že máma mu to dovolila. Míšovu přítelkyni taky nikdo nehlídá, tak je u vnuka doma skoro pořád. Bývalé snaše je to fuk. Navíc jsem zjistila, že vnuk kouří, což mamince též nevadí, protože ona kouří taky. A kdoví, jak je to s alkoholem nebo s drogami.

Mám o svého jediného vnuka strach.

Eva (65), Cheb

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama