Můj táta vypadal jak Alain Delon

Do svého o 17 let mladšího partnera se zamilovala na první pohled. Vydrželi spolu i přes to, že jim lásku nepřáli.

To, že ji vždycky obklopovali přitažliví muži, je pro herečku Zuzanu Studénkovou úplná samozřejmost. Vždyť sama vždy patřila k našim nejpůvabnějším herečkám. A o to, aby se líbila, se stará dodnes.

Laťku měla, alespoň se co se přitažlivosti mužů týče, posazenou hodně vysoko. „Tátu jsem prostě milovala. Byl krásný, hrál fotbal, měl vysportované tělo a vypadal jako Alain Delon,“ vzpomíná Zdena Studénková (*1954). A dodává, že je tomu tak v případě, že se na něj dívá optikou devítileté holčičky. „Tehdy jsem neřešila, že měl na prvním místě sám sebe.

Také vás může zajímat ...

Že se draze oblékal, zatímco doma jsme neměli ani příbory,“ dodává herečka.

Tátu ve vězení jí ve škole osladili

Neodsoudila ho ani ve chvíli, kdy si pro něj jednoho dne přišli pánové v dlouhých pláštích. Ztratil se na dlouhých pět let. Kvůli tomu, že má tátu ve vězení, si užila ve škole své. Od dětí i od učitelů. Když se táta vrátil, ještě nějakou dobu jako rodina fungovali. Jenže pak přišly konflikty. Když začala být situace neúnosná, sbalila jí a sobě máma věci a odešly.

Nějakou dobu bydlely v jedné místnosti, kde si vždycky večer její máma vedle ní roztáhla svou postel.

V kostýmu z filmu Putování Jana Ámose jí to slušelo.

První rozvod po devíti měsících

Možná i proto se poprvé vdávala hodně mladá. A ani s výběrem prvního muže si nedělala velké starosti. Vzala si spolužáka, fotografa Ivana Kostroně (*1951). Rozvedli se po devíti měsících. Oficiálně proto, že on si s ní strašně přál mít mimino. Pokud možno hned. A ona po potomkovi zatím netoužila. Teprve po letech přiznala, že důvod rozchodu byl úplně jinde.

„Byl velmi talentovaný, ale měl problémy s pitím.

Dodnes mám kvůli tomu panický strach ze soužití s alkoholikem.“

Důležité bylo, že se líbil mně

Sama ale dlouho nezůstala. Zamilovala se do úspěšného režiséra Stanislava Párnického (*1945). To, že byl v té době dvojnásobný otec ženatý a vychovával dvě děti, herečka neřešila. „Důležité bylo, že se líbil mně,“ říkávala. Netrvalo dlouho a měla pro svého budoucího manžela číslo dvě úžasnou zprávu. To, že spolu čekají dítě. Dceru Simonu.

Měla jsem pocit, že vedle něj stárnu

„Je to slušný, moudrý a vzdělaný muž. Hodně jsem se toho od něj naučila,“ pochválila později svého druhého manžela. „Jenže najednou jsem měla děsivý pocit, že vedle něho strašně rychle stárnu,“ vysvětlovala důvod, proč se od něj rozhodla odejít. „Přišla jsem prostě na to, že potřebuju citově investovat do něčeho jiného.“

Anděl s ďáblem v těle

Láska na první pohled

Možná měla spíš říct někoho jiného. Tím někým jiným byl o sedmnáct let mladší hudebník a v té době dirigent Braňo Kostka (*1971). „Byla to láska na první pohled,“ svěřila se už na začátku vztahu půvabná herečka a ochotně dodávala podrobnosti. Zkoušela zrovna v Praze muzikál Pokrevní bratři, když se deset minut po začátku objevil dirigent.

„Dodnes ho vidím před sebou, krásný černovlasý kudrnatý chlapec.

A já jsem od první chvíle věděla, že ho chci.“

Radost měl jen bulvár

Onomu kudrnatému hochovi bylo tehdy dvaadvacet let a herečka se pomalu chystala vkročit mezi čtyřicátníky. Pokud čekala, že za své osudové rozhodnutí sklidí potlesk na otevřené scéně, musela být zklamaná. Udělala radost snad jen bulvárnímu tisku. Možná ani netušila, kolik má nepřátel. Tolik lidí její jednání odsoudilo.

Matka jí dala na vybranou

Říkali, že je stará a snaží se jen oddálit odchod ze slávy tím, že si nabrnkne mladého muže. Že je bezohledná, když se ho snaží přitáhnout k sobě. Vždyť mu ve svém věku nemůže dát dítě, po kterém toužil. Své si tenkrát přidala i Zdenina máma. Postavila ji před zdánlivě jednoduchou volbu. Buď on, nebo já. „Tak jsem řekla Ahoj, mami, otočila jsem se a odešla.

Tím to pro mě bylo vyřízené.“

Jak bychom mohli zapomenout na Gábinu z komedie S tebou mě baví svět?

Hodně bolavý rozvod

Ono se to snadno řekne „Byla jsem schopná vzdát se kvůli Braňovi úplně všeho.“ Jenže druhý muž nedal svou kůži lacino. Okamžik, kdy ho musela vyplatit z domu, který si jen pár měsíců předtím společně pořídili, ji finančně vyčerpal na dlouhé měsíce dopředu. A to měla štěstí, že v té době točila v zahraničí za velmi slušné peníze.

Přestaňte o něm psát jako o milenci!

Jenže pomyslné suché roky milence nerozdělily. Naopak, bylo čím dál víc jasné, že se ani u jednoho z nich nejedná o náhodný úlet. Jen útoky zvenčí neustávaly. A tak, když zase jednou přejímala cenu určenou nejpopulárnějším hvězdám televizní obrazovky, vzala si mikrofon a vyřídila si účty s bulvárem. „Požádala jsem všechny, aby ho přestali titulovat jako mého milence.

Že si to po těch letech se mnou nezaslouží.“

Kdy odloží růžové brýle?

Ačkoliv o ní i přátelé tvrdí, že je na sebe i na okolí tvrdá a jen tak něco ji nerozhází, sem tam ve slabší chvilce dokáže přiznat, že občas propadne obavám. „Ptám se sama sebe, jak dlouho se na mě můj Branko vydrží dívat růžovými brýlemi.

Jak dlouho si nebude všímat, že ta potvora přitažlivost zemská opravdu funguje.“ Nedokáže si prý představit, že by jí jednou řekl, že v těch šatech vypadá blbě, nebo, nedej bože, že přibrala.

„Znejistil by mě tak, že bych s ním asi nemohla žít dál,“ svěřila se před časem.

Říkali jim „dvě dámičky“

Zatím nemá důvod ke starostem. I největší kritici musí uznat, že na svůj věk vypadá jedním slovem báječně. A k tomu se umí vkusně oblékat, doladit vzhled líčením a hezkými šperky. „Jsem tak nastavená odjakživa.

Maminka vždycky dbala na to, jak my dvě vypadáme.“ Když spolu vyrazily na špacír, říkali jim sousedi napůl obdivně, napůl závistivě „naše dámičky“.

Vítání ve spodním prádle nebude

Prý jí to zůstalo dodnes. A považuje to za výhodu. Vždycky se prý musí smát, když si v nějakém vážně se tvářícím časopise pro ženy přečte, že svého partnera nejvíce překvapí, když ho po návratu domů přivítá třeba v novém rajcovním spodním prádle.

„Jsem přesvědčená, že kdyby to žena opravdu zkusila, že by si ten muž spíš pomyslel, že se úplně zbláznila,“ tvrdí herečka.

Nikdy nevycházím na ulici neupravená

Ostatně, svému vzhledu pomáhá, jak se dá. „Trochu cvičím a hodně chodím pěšky. A nikdy nevycházím neupravená na ulici. Jsem přece veřejná osoba. A mí diváci si zaslouží, abych vypadala upraveně a umytě,“ prozrazuje zdánlivě banální recept na krásu Zdena Studénková.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Staré dobré časy

V pestré nabídce měsíčníku STARÉ DOBRÉ ČASY čtenáři najdou vzrušující příběhy ze soukromí českých i zahraničních hereckých a pěveckých legend nedávné minulosti.

Komentáře

...