Může být nevěra užitečná?

Nevěra ke vztahu nepatří. Přesto někdy zcela paradoxně dokáže právě bokovka skomírající vztah zachránit. Na začátku zamilovanosti jsou všichni přesvědčeni, že jich se nevěra netýká a jsou navždy uchráněni ponížení a zrady.

Jednoho dne ale můžete stát před tvrdou realitou, že vám váš partner byl nevěrný. A to ještě s nějakou o dost mladší a o dost hezčí a hubenější slečnou. To, že bylo manželce někdy nevěrných přiznalo více než třetina mužů.

A naopak téměř polovina žen prohlásila, že by nevěru svému muži nikdy neodpustila a rovných 70 procent ji považuje za nejhorší provinění ve vztahu. Ale je to opravdu tak? Jaká je realita?

Dá se to odpustit?

Také vás může zajímat ...

Ve skutečnosti mnoho párů v takové situaci neřeší věc radikálně, nebalí se kufry. A to z jednoho prostého důvodu. Nevěra je sice velice bolestivá a může se zdát k nepřežití, ale je také dost poučná a možná i užitečná.

Dokáže totiž ve vypjatých chvílích nastavit zrcadlo a vy možná díky tomu zjistíte, kde jste dělala chybu. Možná jste byla příliš hodná. Muži milují potvory. Nebo jste naopak byla příliš strohá a studená. Díky svému pracovnímu vytížení a starostem o domácnost, jste se muži možná přestala věnovat, neměla pro něj dobré slovo a chvilku času.

Tahle vaše inventura je jistě skvělý začátek pro nový levl vašeho vztahu.

I on si ledasco uvědomí

Váš partner je sice mizera, který vás podvedl. Pokud ale skutečně šlo jen o úlet a o chvilkové selhání, máte většinou vyhráno. Muž se cítí provinile a začne zpytovat své svědomí.

Když mu velkoryse odpustíte, bude se i on snažit. Nevěra v takovém případě pročistí vaše vztahy a celé soužití může do budoucna oživit. Samozřejmě jen za situace, že už se nic podobného nebude opakovat. Pak ty kufry sbalte rychle.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...