Myslela si, že manžel je rozmazlený spratek!

O VENDULE PIZINGEROVÉ (48) se kdysi šuškalo, že se za svého prvního manžela provdala pro peníze. To ale nebyla pravda. Štěstí našla až po boku JOSEFA PIZINGERA (32).

Přímočará a za každých okolností upřímná Vendula Pizingerová (48) vždy trochu rozdělovala společnost, a to už od chvíle, kdy se jako mladá dívka poprvé objevila po boku hudebního skladatele Karla Svobody (†68).

Také vás může zajímat ...

Ti dva se poprvé setkali v sekretariátu Strany podnikatelů, kde o více než třicet let mladší Vendula pracovala.

Dokázala vrátit Karla do života

V té době Svoboda prožíval opravdu těžké časy. V roce 1993 mu totiž zemřela na rakovinu první žena Hana. Skladatel i jeho dvě děti se dlouho nedokázali s její ztrátou vyrovnat.

A právě v tu chvíli se na scéně objevila bezprostřední Vendula, která díky svému mládí a nakažlivému optimismu vrátila Karla zase do života. Ti dva se vzali v roce 1995 a jen o rok později se jim narodila dcera Klára (†4).

V té době všichni Vendulu podezírali, že více než Karla miluje jeho úspěch a peníze. Čas ukázal, že to nebyla pravda. Z bezstarostné mladé ženy se díky těžkým ranám osudu musela stát žena, která při svém manželovi stála nejen v časech dobrých, ale i těch zlých.

Jejich manželství utrpělo velkou ránu

Malá Klárka bohužel ve dvou letech onemocněla leukemií a dva dlouhé roky s touto krutou chorobou bojovala. Vendula jí byla po celou dobu nablízku a většinu času s ní trávila v motolské nemocnici.

Když Klárka zemřela, musela být Vendula silná i pro svého staršího muže i pro své rodiče. Manželství Karla a Venduly však utrpělo velkou ránu a vypadalo to, že jejich vztah se po tragické události nemůže vzpamatovat.

Tehdy se také u slavného skladatele poprvé objevily deprese. Už nedokázal být znovu tím silným mužem, o kterého se ostatní opřou. Měl pocit, že život pro něj definitivně skončil.

Často se hovořilo o Karlových nevěrách

Manželé se brzy stali vděčným soustem pro novináře i širokou veřejnost. Každý z nich se totiž se zoufalou situací vyrovnával po svém. Často se hovořilo o Karlových věčných nevěrách a o pití jeho mladé manželky.

A tak se stalo, že se vzájemně velmi odcizili. Šeptalo se dokonce i o tom, že se Svoboda za svoji druhou ženu ve společnosti styděl.

Nebyla totiž tak elegantní a vzdělaná jako jeho první manželka Hana. Není divu, že si Vendula nerozuměla s Karlovými přáteli, vždyť byli o celou generaci starší než ona.

Napsal pro ni krásnou píseň

Nakonec to došlo tak daleko, že Svoboda podal žádost o rozvod. Mezitím Vendula ze všech sil bojovala nejen o Karlovu lásku, ale i o své místo ve společnosti.

Aby pomohla ostatním trpícím dětem a jejich rodičům, založila v srpnu 2002 nadaci Kapka naděje. Během této doby se z mladé zoufalé ženy stala elegantní a příjemná dáma, která našla své životní poslání.

Není divu, že si skladatel uvědomil, jak moc svou manželku miluje. Svoboda dokonce pro Vendulu napsal krásnou píseň Ještě že tě, lásko, mám.

Deprese udeřily v plné síle

Ona mu zase na oplátku v roce 2003 zorganizovala v pražské Lucerně velkou oslavu jeho pětašedesátých narozenin. Když se v roce 2005 narodil jejich syn Jakub (15), myslela si, že to nejhorší už má snad za sebou.

Bohužel, opak byl pravda. Brzy se totiž ukázalo, že všechna prožitá utrpení si na Karlovi vybrala krutou daň. Ačkoli se vedle své mladé, a teď zase i spokojené ženy skutečně snažil být šťastný, už to nešlo.

Ráno údajně neměl sílu a vlastně ani touhu vstát, pracovat a vídat se s ostatními lidmi. Cítil se věčně unavený, a tak se začal uzavírat do jevanské samoty. Jeho deprese znovu udeřily v plné síle a on začal kombinovat léky s alkoholem.

Musela žít pro malého syna

Přesto zpráva o tom, že Karel Svoboda spáchal 28. ledna 2007 sebevraždu, zasáhla českou veřejnost jako blesk z čistého nebe.

Ovšem nejstrašnější to muselo být pro jeho ženu, která ho tenkrát našla mrtvého na zahradě jejich domu v Jevanech. Ačkoli se jí během jednoho okamžiku zhroutil celý svět, musela dál žít pro svého malého syna.

Statečná Vendula se snažila ze všech sil. Přestože ji stíhala rána za ranou, veřejnost ji málem ukamenovala. Lidé, kteří ji sotva znali, ji totiž vinili z Karlovy smrti.

Znovu zatoužila po lásce

Snažila se to nevnímat a dál ze všech sil pracovala pro svoji nadaci a její práce přinášela ovoce. Také pochopila, že i ona si zaslouží lásku a v roce 2009 se provdala za obchodníka s nábytkem Patrika Auše (42).

Brzy se ale ukázalo, že toto manželství bylo typickým šlápnutím vedle. Po třech letech následoval rozvod, který z Venduly opět udělal svobodnou dámu toužící po partnerském štěstí.

Tehdy jí osud přivál do cesty sympatického Josefa Pizingera (32), kterého znávala ještě jako malého kluka, když chodila na kávu k jeho mamince, své kamarádce. Tehdy si myslela, že je to rozmazlený spratek.

Styděla se s ním jít po ulici

Když bylo Josefovi dvacet pět let a Vendule o šestnáct více, začali spolu chodit. Začátky jejich vztahu nebyly vůbec jednoduché. „První rok jsem se styděla jenom s ním jít po ulici.

Ne za něj, ale za sebe,“ řekla dokonce. Vendula naštěstí brzy pochopila, že nedělá nic špatného. Zkrátka se zamilovala do muže, který by ji samou láskou nosil na rukou.

V jejich vztahu byly od začátku rozdané všechny karty. Vendula dokonce řekla, že kdyby Josef toužil po dvacetileté modelce, tak s takovou bude chodit.

Je z ní šťastná vdaná paní

Jenže on miluje právě ji. Aby dokázal, že je jeho láska upřímná, požádal Vendulu během výletu do Španělska o ruku. V září 2015 pak následovala tajná svatba, která z ženy bojující o každou hezkou chvíli udělala šťastnou paní Pizingerovou. Zanedlouho se dočkají společného potomka

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama