Na co upozorňuje cukání víčka

Možná se vám už někdy stalo, že vám z ničeho nic začalo cukat oční víčko. Nebolí to, ale je to nepříjemné. A většinou nejde o nic vážného.

Vaše tělo tímto způsobem upozorňuje na některé nedostatky. Může jít o únavu, málo spánku, chybějící vitamíny či minerály nebo přemíru kofeinu.

Také vás může zajímat ...

Doplňte hořčík

Pokud se cítíte poměrně svěží a energie vám nechybí, stres nemáte, spíte dobře, pak se zaměřte na to, zda máte dostatek hořčíku. Tento minerál je důležitý pro správnou činnost nervů a svalů, stavbu kostí i zubů a působí i jako prevence infarktu.

Chybí béčko

Viníkem může být i nedostatek vitamínu B1, který zapříčiňuje depresi a podrážděnost, nebo vám chybí vitamin B6 – ten zase vede k únavě a nervozitě. A jestli pijete hodně kávy, pak příčinou cukání nervových zakončení v očních víčkách může právě kofein.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...