Na Ibize party nekončí

Takové pověsti se ostrov těší po celé světě. Většina lidí sem jezdí flámovat a pařit. Ne každý ale už ví, že Ibiza skrývá jedny z nejhezčích pláží v Evropě. Žádné vízum ani kontroly na tomto ostrově řešit nemusíte.

Po vyzvednutí zavazadla se octnete hned před letištěm. Většina cestovek vás ubytuje v hotelech ve městech Ibiza nebo San Antoni de Portmany. Jsou to dvě největší města na ostrově, propojená dálnicí. Zde je nejvíc lidí a pláže, které vás rozhodně neuchvátí.Pokud ale máte rádi ruch velkoměsta a vyhledáváte noční život, jsou pro vás tato místa to pravé.

Také vás může zajímat ...

Výhodou těchto měst je také velký výběr ubytování s cenami od 600 Kč za dvoulůžko na noc.

Není tedy pravda, že musí být Ibiza drahá dovolená.

Kam za zábavou?

Možností tu budete mít opravdu dost. Nejvíce klubů najdete v San Antoni a v Ibize. Další jsou u dálnice mezi těmito městy. Nejznámější jsou legendární Amnesia, Pacha, Eden a vodní party v Es Paradis.Počítejte však, že si za zážitek v těchto klubech pořádně zaplatíte. Lístky se pohybují od 30 do 100 euro. Do klubů, které jsou mimo město, jezdí autobusy nebo taxi.

Vystojíte si ale na ně pěknou frontu. Pokud nejste nároční, můžete vzít za vděk menší diskotékou, kde je vstup zdarma nebo stojí několik eur, za které dostanete drink.Jako zahřívací kolo je to ideální volba, protože velké kluby otevírají až kolem půlnoci a ceny za nápoje jsou v nich vysoké.

Cala Comte a Tarida

Ibiza má divoké a skalnaté pobřeží, kde najdete stovky krásných zátok a pláží.Pokud Vám nevadí chodit, pěkná procházka je ze San Antoni po útesech na Cala Comte. Je to 12 km, ale užijete si krásnou přírodu. Další pěkná procházka je z Cala Comte na Cala Taridu. Po cestě se vykoupete na objevených plážičkách, kde budete dost možná sami.Cala Comte je nádherná zátoka u ostrůvku Illa des Bosc.

Na pláži není tolik lidí jako ve městech, většina leží poblíž hlavní restaurace. Není problém najít místo, kde budete mít soukromí. Cala Tarida je menší město také s moc pěknou pláží.Najdete zde dlouhé mělčiny s čistou vodou, kde běžně potkáte hejna ryb a je tu místo i pro nudisty. Zátoka je typická svou skálou, která trčí z vody a lidi z ní skáčou.

Pokud nevyhledáváte noční život, Cala Tarida je dobrou volbou pro ubytování.

Nejhezčí západ slunce

Cala d´Hort je nejmagičtější ze všech – zátoka se dvěma ostrůvky Es Vedrà a Es Vedranell, obklopená pískovcovými útesy. Nejezdí sem žádný autobus, takže doprava autem je jediná možnost.Místo je ale tak krásné, že stojí za to. Na každé straně zátoky je jedna restaurace. Z útesů je krásná vyhlídka na záliv s ostrovy.

Úžasná je také procházka po útesech a přímo fascinující výhled na západ slunce.

Tip na výlet

Nezapomeňte si udělat výlet na ostrov Formentera, který má pláže ještě hezčí než Ibiza. Ne nadarmo se mu říká Karibik Evropy. Je to nejmenší a také nejhezčí ostrov Baleárského souostroví.Nejvíce spojů vyplouvá z pláže Ses Figueretes ve městě Ibiza. Cena za zpáteční asi hodinovou plavbu se pohybuje od 18 eur. Vyplouvá se každou hodinu.

Je výhodné si na ostrově půjčit za 6 eur na den kolo s košíkem a Formenteru si projet.

Letecky pobyt ve tříhvězdičkovém hotelu na 8 dní se snídaní pořídíte již od 9 990 Kč. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...