Na kouzlo rodičovství přišel Jiří Menzel dost pozdě!

„Nakonec jsme se s Jirkou dohodli, že až jednoho dne přijde čas, kdy budu dítě chtít, tak se naše cesty rozdělí.“

Byl to jeden z posledních starých mládenců v českém showbyznysu. Režisér Jiří Menzel (+82) si svůj velký rodinný příběh se ženou Olgou (42) prožil až v závěru života.

Ženám se Jiří Menzel (+82), tvůrce filmů jako Postřižiny nebo Vesničko má středisková, nikdy v životě nevyhýbal. Nehodlal se ale s žádnou oženit a držel se své zásady nezakládat rodinu.

Také vás může zajímat ...

V pozdním věku ale poznal o mnoho let mladší ženu, která nakonec tuto jeho zásadu zlomila, Olgu Kelymanovou (42). Ta se stala jeho první a jedinou manželkou a rovněž matkou jeho jediné dcery – i když ve skutečnosti vychovával potomky dva.

Řekla mu, že je protivný

Zatímco Jiří byl kulturně založený bohém, Olga byla v mládí sportovkyní. Chtěla dokonce studovat na fakultě tělesné výchovy a sportu, ale nakonec si to rozmyslela a šla na ekonomickou školu. Tam vydržela pouze rok. Ekonomii zaměřila za publicistiku.

V rámci studia novinařiny měla udělat rozhovor s několika slavnými lidmi. Byl mezi nimi i Jiří Menzel. Olga z něho měla respekt a během rozhovoru jí připadalo, že je nepříjemný a nervózní. Když mu pak ale pochválila jeho filmy, tak Jiří roztál.

Vzápětí mu sdělila své dojmy o tom, jak je protivný, což režiséra zaskočilo. Aby to nějak urovnal, pozval ji do divadla a pak i k sobě domů. Byl z toho vztah a Jiří oficiálně představoval Olgu jako svoji přítelkyni.Spousta lidí se samozřejmě pozastavovala nad věkovým rozdílem čtyřiceti let, ale z toho si žádný z dvojice nic nedělal.

Aby dali světu najevo, že to spolu myslí vážně, rozhodli se, že se vezmou. Jednalo se vlastně o spontánní nápad na cestě po Asii, takže k obřadu došlo v Thajsku, kde řekli své „ano“ před českým velvyslancem.

Úplně změnil názor

Ve svých 66 letech se tak oscarový režisér poprvé oženil. Byl tu ovšem jeden háček. Olga samozřejmě chtěla mít potomka, o čemž ovšem Jiří nechtěl nic slyšet. Dospěli tedy ke vzájemné dohodě, že až zatouží stát se matkou, bude mít cestu volnou. Jiří pak bude akceptovat, že se rozejdou.

Nakonec to ovšem dopadlo tak nějak napůl. Olga sice otěhotněla s jiným mužem – režisérem Jaroslavem Brabcem (66), navíc v té době ještě ženatým – ale nakonec se k Jiřímu vrátila. Doprovázel to velký společenský skandál, kdy se Jaroslav rozvedl a Jiří si nechal její narozenou dceru napsat na sebe.

Došlo u něho k velké změně. Zjistil, že mít děti je vlastně krásné a proto se rozhodl, že holčička dostane sourozence. Přibyla k ní tedy sestřička, u jejíhož porodu byl Jiří dokonce přítomen! Nijak ho to nerozhodilo, protože se nejednalo o první porod, který na vlastní oči viděl.

Kdysi si totiž zahrál ve filmu Věry Chytilové (+85) Hra o jablko roli porodníka. V rámci role byl svědkem hned dvou porodů. „Pamatuji si rozechvění, které se mě, cynika, zmocnilo, když jsem viděl zázrak příchodu člověka na svět,“ uvedl.

Poslední roky protrpěl

Na stará kolena si tak Jiří užíval opravdové rodinné štěstí. Velmi litoval, že názor změnil až takhle pozdě. Mrzelo ho, že nebude u toho, až budou dcerky dospívat a maturovat. V listopadu roku 2017 se jeho život opět změnil, a to výrazně k horšímu. Musel prodělat složitou operaci hlavy.

Nakazil se údajně meningitidou z klimatizace v letadle. Dlouho pobýval v nemocnici a pak si ho Olga vzala do domácí péče. Považovala to za samozřejmost, protože když si o čtyřicet let staršího muže brala, chápala, že se o něho jednou bude muset postarat.

Obětavě tak činila a doufala ve zlepšení. Později se po jejím boku objevil Jiří i na veřejnosti, na jednom divadelním představení. Podlomené zdraví ho ale definitivně dostihlo v září roku 2020. Jeden z největších českých filmových tvůrců zemřel a nechal po sobě mladou vdovu a dvě malé dcerky.

Olga vzdala poctu svému muži dojemným videem

Krátce po smrti svého manžela zveřejnila Olga Menzelová na sociálních sítích dojemné vzpomínkové video. Smutní fanoušci velkého tvůrce tak mohli nahlédnout na to, jak prožíval hezké i složité chvíle a vidět ho v domácím prostředí.

Ke konci téměř tříminutového snímku byl pak Jiří Menzel k vidění v kolečkovém křesle v době v obklopení pečující rodiny. A úplně poslední záběr pak zachycoval slavného režiséra, jak mává do kamery, jako by se loučil. Měl u toho ale úsměv ve tváři.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama