Na opuštěném místě znělo tajemné volání o pomoc!

Nejprve jsme zabloudily a potom nás zaskočil dívčí křik!

Místa, kde se staly hrůzné událostí, v sobě mívají nějaké prokletí ještě desítky let poté!

Stalo se nám to na dovolené v zahraničí v jedné nejmenované sousední zemi. Trávila jsem jí tehdy se svojí dcerou. Manžel a zeť si totiž vyjeli na týdenní rybářskou výpravu, což nebylo nic pro nás.

Také vás může zajímat ...

Počasí nám tehdy moc nepřálo, přesto jsme v zamračeném dni, který věštil možné bouřky, vyrazily s dcerou na výlet. Jeli jsme místní lokálkou na jedno místo, kde se měly nacházet pěkné skály.

Křik se ozýval odevšad!

Déšť se naštěstí nespustil, takže jsme v klidu dokráčely až ke zmíněným skalám. Cestou zpátky se nám ale „podařilo“ zabloudit. Motaly jsme se stále kolem dokola. Mapa nám nebyla nic platná. Jak se ale ukázalo, nebyla to nejhorší věc, která nás mohla potkat. Náhle se odkudsi zblízka ozval křik.

Znělo to jako pláč dítěte a volání o pomoc. Jednalo se pravděpodobně o nějakou dívku. Bylo jasné, že jí někdo ubližuje. Hodně nás to vystrašilo, ale protože zejména dcera byla vždy ženou činu, rychle jsme se vydaly po hlase, abychom zjistily co se děje.

V té chvíli jsme si neuvědomovaly nebezpečí, šlo nám o záchranu něčího života. K našemu překvapení se ale za chvíli stejný křik ozval za námi. Potom pro změnu zase ze strany.

To už nám došlo, že jsme svědky nějakého tajemného jevu, který se skutečností zřejmě nijak nesouvisí!

Krvavá historie

Ještě chvíli jsme zmateně pobíhaly sem a tam. Díky tomu se nám nakonec podařilo náhodně najít i cestu zpátky. Vrátily jsme se na malou železniční zastávku a celou cestu jsme vzrušeně debatovaly o tom, co mohlo ono záhadné dětské volání znamenat.

Dcera, která ovládala cizí jazyky, se pak zeptala jednoho z místních lidí. Byl to starý pán, který potvrdil, že nedaleko skal skutečně straší. Před mnoha a mnoha lety tam jakýsi tulák a pomatenec zabil malou dívku, která si lesem krátila cestu.

Od té doby tam duch dívky straší a připomíná tak onu smutnou historii. Slova toho pána nám sice objasnila, co jsme s dcerou prožily, ale nezbavila nás mrazení v zádech. Při vzpomínce na ten den ho cítím i dnes!

Veronika S. (66), Tábor

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...