Na oteklé nohy

Trápí vás unavené a nateklé nohy? Nejčastější příčinou jsou problémy s ledvinami nebo přebytek vody v těle. Zbavte se těchto obtíží pomocí bylinek.

Občas ale mohou být příčinou i srdeční problémy. Jak se ale otoků zbavit?

Také vás může zajímat ...

Kořen lopuchu

Používá se zejména k pročištění krve, ale také účinně dokáže zbavit opuchlých lýtek. Můžete ho užívat buď ve formě obkladů, nebo vnitřně v podobě čaje.

Petržel

Má velký podíl vitaminu C a také působí jako odvodňovač. Právě tato vlastnost z ní dělá užitečnou bylinu v boji proti otokům. Můžete ji konzumovat čerstvou, například v salátech, sušenou ve formě čaje anebo v čerstvých ovocných a zeleninových šťávách.

Pampeliška

Potřebujete se odvodnit a léky brát nechcete? Vyzkoušejte pampelišku. Odstraňuje z těla nahromaděné tekutiny a tím snižuje riziko otoků nohou, především kotníků a lýtek. Pampeliškové listy konzumujte buď vařené, nebo čerstvé ve formě salátů.

Dá se z ní ale připravit i čaj. Jednu lžičku sušených listů nebo dvě lžičky čerstvých nasekaných listů spařte jedním šálkem vroucí vody a nechte chvilku louhovat. Dochuťte medem. Výsledky na sobě můžete pozorovat už po pár dnech užívání.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama