Na patní ostruhu mohou pomoci i bylinky

Bolest v patě se může se objevit znenadání a dokáže znepříjemnit každý krok. Trpí jí více než desetina Čechů.

Patní ostruha je zánětlivé onemocnění, při kterém na patní kosti vznikne výrůstek podobný kohoutí ostruze, podle toho také název tohoto onemocnění vznikl. Léčba bývá dlouhodobá a v nejtěžších případech se řeší rázovou vlnou ři operací. Ta naštěstí není vždy nutná, předejít jí můžete i přírodními léčivy.

Také vás může zajímat ...

Čím začít V první fázi onemocnění je kromě výměny bot a užívání protizánětlivých léků vhodné nasadit obklady, které uvolňují vazivovou tkáň. Na postižené místo se doporučuje přikládat obklady s přírodními složkami. Například s tújovým olejem, který uvolňuje otoky, a navíc pomáhá i při odstraňování zánětlivých ložisek.

Také třezalkový olej nebo olšová mast se uplatňují nejen při regeneraci pokožky, ale zlepšují i zánětlivé stavy.

Další podpora léčby Ve většině případů se doporučuje užívat přírodní látky nejen na obklady, ale také vnitřně. Ztuhlé tkáně mohou pomoci uvolnit byliny, které mají schopnost rozpouštět, jako jsou například pýr, lopuch nebo přípravky z pupenů jasanu či buku. Protizánětlivě působí také olše a třezalka, k zacelení narušené tkáně můžete využít svídu krvavou.

Ke zlepšení krevního oběhu se uplatňují pelargonie, echinacea nebo jinan. Výborným doplňkem bylinné léčby jsou koupele zaměřené na lymfatický systém či svalovou tkáň. Správnému oběhu pomůže také časté procvičování chodidel a prstů u nohou a také masáž, kterou si klidně můžete vyzkoušet sami.

Od bolesti uleví také ortopedické pomůcky, jsou vložky do bot či podpatěnky.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...