Na skok po Evropě

Vsaďte na výhodné Eurovíkendy

V časném jaru mívají evropské metropole kouzelnou atmosféru. Nejsou tak přeplněná turisty, památky jsou proto dostupnější. A vše kolem vás se probouzí k životu. Tak neváhejte a vzhůru na cesty.

Nezapomenutelné Athény

Dominantou města je Akropolis. S hromadnou vstupenkou se však dostanete i na další památky. Třeba Římskou agoru. Náměstí, které bylo centrem veřejného života a stálo u zrodu demokracie.

V řečnickém koutku, tu bylo možné beztrestně projevit své názory. Ujít si nenechte Dionýsovo divadlo a Hadriánovu knihovnu, Olympeion, chrám boha Dia Olympského nebo Kerameikos. Čtvrť zasvěcená bohu Keramovi, patronu výroby keramiky.

Také vás může zajímat ...

Istanbul výlet do Orientu

Středobodem evropské části Istanbulu je Taksimské náměstí. Vybíhá z něj třída Istiklal Caddesi, plná skvělých restaurací, hotelů a obchodů. Udělejte si čas na návštěvu Paláce Topkapi. Jeho prohlídka i výhled na úžinu Bospor a Marmarské moře stojí zato. Také slavná Hagia Sophia, chrám Boží moudrosti, dnes je tu muzeum. V Modré mešitě, stojící hned naproti, však probíhají modlitby dodnes.

Opomenout byste neměli Velký bazar, nekonečné bludiště tisíce obchůdků.

Lisabon starý i moderní

V nejstarší maurské čtvrti Alfama, stojí už od 12. století katedrála Sé de Lisboa. Nejlepší výhled budete mít z hradu svatého Jiří, sídla portugalských králů. Ze čtvrti Belém Vasco da Gama a slavní mořeplavci vyplouvali na své objevné plavby.

Tyčí se zde pevnostní věž Torre de Belém a Památník Objevitelů. Nábřežní čtvrt Baixa je obchodním centrem Lisabonu. Eleganci a luxus hledejte ve čtvrti Chiado. A známá Bairro Alto proslula nočními kluby.

Paříž královna měst

Tepnou města je třída Champs-Elysées a Eiffelova věž. Pro milovníky umění je tu slavná galerie Louvre. Minout byste neměli ani katedrálu Notre-Dame a Pantheon s kryptami,např. Alexander Dumas.

Na Náměstí La concorde spatříte velkolepou fontánu. Svým červeným mlýnem vás už z dálky láka slavný kabaret Moulin Rouge. Přes Pigalle plné nevěstinců a kabaretů se vydejte lanovkou na Monmartre a k bazilice Sacré-Coeur. Odpočinout od ruchu města si můžete v Lucemburské nebo vTuilerijských zahradách či v Boloňském lesíku.

Kodaň za vílou i za zábavou

Zámek Amalienborg, sídlo královny, láká na střídání stráží v beranicích z pravé medvědí kožešiny. Prohlédněte si zámek Christiansborg, sídlo dánského parlamentu a renesanční Rosenborg, který obklopuje nádherná zahrada.

Dánská národní galerie vám nabídne obsáhlou sbírku evropského umění. Tivoli, nejstarší zábavní park na světě, najdete v centru města. Z pěší zóna Strøget se dostanete na nábřeží Nyhavn a na lodičce doplout k soše Malé mořské víly.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...