Na svatbě syna stála Dana Batulková tváří v tvář nové partnerce bývalého muže!

Rozvod byl pro Danu těžkým obdobím, ale nejspíš mu předtím sama napomohla!

Na začátku kariéry bojovala Dana Batulková (60) s plachostí. Život jí ale naučil, že musí být silná a tvrdá, i tím, že jí připravil pár těžkých osobních zkoušek.

Mnohé herečky přiznají v rozhovorech, že o své profesi snily už odmalička. Dana Batulková (60) k nim rozhodně nepatří. Stát se herečkou neměla v plánu. To hlavní, co chtěla, bylo nemít stereotypní život.

Také vás může zajímat ...

V Egyptě zažila válku!

Zajímavé zážitky měla Dana už v dětství, díky zaměstnání svého tatínka. Byl strojařem a jezdil různě po světě na montáže. Mimo jiné se tak dostal i na půl roku do Egypta a tam vzal rodinu s sebou. Budoucí herečce tehdy bylo devět let. Už na letišti při odletu se stalo něco neopakovatelného. Potkala tam totiž Karla Gotta (79), který se zrovna vracel z koncertování v americkém Las Vegas.

„Už tehdy jsem ho zbožňovala, takže to byl pro mě obrovský zážitek, vidět ho naživo,“ vzpomínala. V Káhiře, kde bydleli, chodila do české školy. Pobyt v severní Africe ale přinesl i nepříjemné věci. „Na vlastní kůži jsem měla možnost zažit, co je to válka,“ popisovala Dana.

„V té době vypukla v oblasti takzvaná sedmidenní válka o Golanské výšiny, takže vím, jak vypadá zvuk opravdové střelby.

Strašně jsem se bála, přes noc byly všude zábrany z pytlů s pískem a u nich stáli chlapi se samopaly.“

Nový přítel ji snad nezradí.

První ročník byl hrozný!

Na herečku se Dana, která vyrůstala v Kolodějích u Prahy, necítila dost průbojná. „Bývala jsem plachá, a tak jsem o této profesi nesnila. Na gymnáziu jsem recitovala básničky a pan profesor si mě vybral do svého recitačního kroužku, vyhrávala jsem i soutěže,“ popisovala, jak se nakonec k herectví dostala.

„Chtěla jsem jít studovat angličtinu, ale pan profesor mi jednou řekl, proč to nezkusím na DAMU.“ Také u přijímacích zkoušek zarecitovala básničku a vzali ji hned napoprvé. Jak se Dana domnívá, bylo to proto, že se komisi zdála nezkažená. Život se jí obrátil naruby, ale první ročník pro ni znamenal hodně náročné období. „Byla jsem úplně ochrnutá fyzicky i psychicky.

To bylo tak extrovertní prostředí a já byla děvčátko od potůčku z Koloděj. Myslela jsem, že mě vyhodí,“ přiznala. Pro introvertní dívku, jak se ukázalo, byla ale volba herectví lékem na její plachost.

Dana se postupně otrkala a začala se prosazovat.

Šťastné matky a jejich děti.

Stálé angažmá jí vadilo

Po absolvování DAMU většinou mladí herci dostávali angažmá v oblastních divadlech. Daně se z Prahy nechtělo, navíc v té době už byla zamilovaná do kolegy Davida Prachaře (59). „Naštěstí se objevilo místo v divadle na Kladně, a já tam strávila celé dva roky,“ líčila své začátky. „Pak jsem ale otěhotněla, a když jsem odcházela na mateřskou, věděla jsem, že už se tam nevrátím.

Vždycky jsem o sobě tvrdila, že nejsem dělník divadla, každodenní hraní mě nikdy nebavilo. Hrávali jsme až dvaatřicet představení do měsíce, to pro mě byla hrůza.“ Když jí skončila mateřská, objevovala se v různých alternativních projektech. Divadlo podle Dany mělo za minulého režimu funkci „tichého odporu“.

Po roce 1989 ale už nebylo proti čemu se bouřit a tak se vrátila zpátky do stálého angažmá, tentokrát do Městských divadel pražských.

V televizním seriálu Vraždy v kruhu.

Byla to pomsta osudu?

V manželství to dlouho vypadalo, že vztah dvou herců odolá různým pokušením, jaká toto povolání přináší. Vztah dvojice, která spolu měla syna a dceru, ale skončil, když manžel Danu opustil kvůli jiné ženě, shodou okolností její kolegyni, Lindě Rybové (42). Herečka smutně konstatovala, že dříve se lidé v takové míře nerozváděli.

„Až muži mé generace poprvé objevili to kouzlo „výměny za mladší model“,“ řekla. Sama ale prý neměla čisté svědomí, protože ona opustila Davida už dva roky předtím, kvůli režiséru Janko Uhrinovi (62). Zasáhla tak do průběhu jednoho manželství a osud jí to zřejmě vrátil, když se totéž pak stalo jí samotné. Na nějakou nápravu bylo definitivně pozdě, když David čekal s Lindou dítě.

Dana se nezhroutila, i když se pochopitelně cítila zoufale. Nejvíc jí ale vadilo, jak rozvod prožívají děti. Snažila se sice hrát před nimi na hrdinku, současně ale dobře věděla, že syn i dcera vnímali tísnivou atmosféru konce manželství a prožívali to s ní. S Lindou se pak Dana musela nutně sejít po letech, když se ženil její syn Jakub (35).

Linda opravdu na svatbu přišla, dokonce se všemi třemi dětmi, které má s bývalým Daniným manželem.

Naštěstí se ukázalo, že si obě herečky umí zachovat společenskou důstojnost a případné pocity křivdy nebo jiné negativní emoce nedávaly najevo.

Dcera Mariana je herečkou.

Svatba? V žádném případě!

Tvrdou ranou osudu byla pro Danu Batulkovou také jedna živelná katastrofa. Týkala se jejího rodného domu v Kolodějích. Ten zachvátil požár, už podruhé za jeho historii. Tentokrát vyhořel do základů. Pro Danu to bylo bolestné jak z finančního hlediska, tak i kvůli tomu, že oheň pohltil spoustu věcí z její minulosti – například nábytek po babičce. Zůstaly tak jen vzpomínky.

Projevila ale silnou vůli a dokázala ho opět zrekonstruovat. „Největší moudrost v podobných situacích je opravdu ta, že všechno chce svůj čas,“ prohlásila. „A ten čas je ještě potřeba nějak smysluplně využít, musí tam být i to vlastní přičinění, že to člověk nevzdá, nezahořkne. Také její osobní život prošel proměnou k lepšímu – našla si mladšího přítele, Ondřeje Zajíce (48).

Spojovala je i práce, protože byl ředitelem Městských divadel pražských, kde ona hrála. Věkový rozdíl dvanácti let ani jednomu z partnerů nevadil, vdávat se znovu ale Dana odmítla. „Ne, v žádném případě,“ kategoricky odpověděla na otázku novinářů. „Přijde mi směšné, abych se ve svém věku ještě vdávala.

Nemám nic proti svatbám, naopak se mi líbí, když si mladí lidé slibují věčnou lásku, ale já bych si jako nevěsta připadala směšná,“ Pro jistotu ještě přítele varovala: „Kdyby mě Ondra požádal o ruku, asi bych řekla ano, ale ať ho to proboha nikdy nenapadne.

Manžel odešel za mladší!

Chtěla brzy vypadnout, ale nakonec vyhrála!

Jak známo, Dana je jednou z vítězek populární taneční televizní soutěže StarDance. Přitom si moc velké šance nedávala, naopak se jí do dalších kol příliš nechtělo. „Vůbec jsem netušila, co taková věc obnáší. A když jsem to zjistila, modlila jsem se, aby se mi něco drobně stalo, a já mohla odstoupit,“ přiznala. Tohle rouhání se naštěstí nevyplnilo.

Přesto si byla jistá, že vypadne hned na začátku.¨„O to větší bylo moje překvapení a nakonec i euforie z vítězství.

Výjimečný úsek života,“ vzpomíná dnes ráda.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...