Na utajenou svatbu přišel Harrison Ford v džínách!

O první ženu ho připravila sláva, druhá žena ho oškubala, až se třetí je šťastný!

Když se berou dvě slavné celebrity, obyčejně kolem toho bývá spousta humbuku. V případě Harrisona Forda (77) a Calisty Flockhart (55) to bylo ovšem ticho po pěšině. Žádnou velkou událost z toho hvězdný pár nedělal.

Jeden z nejvíce hvězdných hollywoodských herců Harrison Ford (77) je důkazem toho, že štěstí může přijít, i když člověk už všechno vzdal. Už na střední škole snil o tom, že bude hercem, ale netušil, jak dlouhá bude cesta ke slávě.

Také vás může zajímat ...

Než ho poznal doopravdy celý svět jako Indiana Jonese nebo Hana Sola, předcházelo tomu hodně pokusů. A také v manželství se definitivně strefil až napotřetí!

Slavnou roli dostal ještě jako tesař!

Poprvé se Harrison oženil s Mary Marquardt (+65) ještě v době, kdy se mu dařilo sotva průměrně. Nevyšla mu vysněná práce v rozhlase a byl odsouzen k tomu, aby hrál jen malé role ve filmech. Jeho honoráře se pohybovaly na hranici přežití. Protože měl s Mary syna a peníze byly zapotřebí, rozhodl se Harrison, že si bude vydělávat jinak.

Z učebnic se naučil tesařskému řemeslu a byl v tom opravdu dobrý. Stal se profesionálním tesařem a pracoval i pro hollywoodské režiséry. Jedním z nich byl George Lucas (76). Ten jednou nechal Harrisona předčítat na zkouškách texty postav pro připravovaný trhák Star Wars. Tesař ho zaujal tak, že mu nakonec nabídl roli vesmírného pilota Hana Sola.

Snímek se stal kultovním megahitem a Harrison byl přes noc hvězdou té nejvyšší zářivosti. Změnilo to i jeho dosud poklidný osobní život. Manželství s Mary nevydrželo, ale brzy následoval další vztah. Harrison si vzal ženu z filmového průmyslu, scenáristku Melissu Mathison (+65).

Oboustranný trapas

Protože s Melissou neuzavřel předmanželskou smlouvu a během jejich oficiálního vztahu vydělal spoustu peněz, stál ho rozvod pořádně draho. Byli spolu jednadvacet let, než se rozvedli. Harrison musel Melisse zaplatit padesát milionů dolarů.

V té době už herec udržoval vztah s kolegyní Callistou Flockhart (55). Zajímavé bylo, že o ní představitel Indiana Jonese nevěděl. Nesledoval totiž seriál Ally McBealová, který Callistu proslavil po celé planetě. Opačně to samozřejmě fungovalo dobře, jen málokdo na světě nevěděl, kdo je Harrison Ford.

Když se poprvé setkali na předávání cen Zlatý glóbus, Calistě se povedl společenský trapas. Nechtěně slavného herce polila vínem. Za svoji nešikovnost se samozřejmě hned omlouvala, ale dotklo se jí, když zjistila, že Harrison vůbec nemá ponětí o její slávě.

Pro něho byla jen neobratnou neznámou mladou ženou. Jakmile ale pochopil, že jí vlastně neúmyslně urazil, pozval jí na rande. Calista souhlasila, měla ovšem jednu podmínku. Krátce předtím se jí podařilo úspěšně adoptovat dítě.

Chtěla toho chlapce vzít na rande s sebou. Harrison souhlasil, čímž si herečku získal. Neřešila, že je o dvacet let starší. Dali se dohromady a prožívali poklidný vztah, bez obvyklých skandálů velkých celebrit.

Zásnuby velkolepé, svatba skromná

Jak Harrison, tak Calista si potrpěli na obecenstvo, takže ho měli i při žádosti o ruku. Stalo se to na Valentýna v jedné restauraci. Před všemi lidmi tam herec poklekl a nabídl své přítelkyni sňatek. Dal jí přitom zásnubní prsten s diamanty, který měl hodnotu tři sta tisíc dolarů. Calista samozřejmě souhlasila.

Zatímco se zásnubami to bylo romantické divadlo, svatbu si dvojice užila v utajení, bez mediálního cirkusu. Na rozdíl od mnoha kolegů nepotřebovali šaty za milióny dolarů nebo drahý hotel. Obřad se odehrál pod širým nebem a Calista s Harrisonem byli oblečeni úplně obyčejně.

Ona měla na sobě běžné letní šaty, on dokonce přišel říct své „ano“ v džínách! Pro legendárního herce je mladší partnerka životní trefou. Jsou spolu spokojení, vychovali jejího adoptivního syna a daří se jim i v jejich kariéře!

Harrisonova exmanželka zemřela sice bohatá, ale sama!

Svoji druhou ženu Melissu Mathison si Harrison Ford vzal v roce 1983. V té době už sklízela celosvětovou slávu za scénář k nesmrtelnému sci-fi filmu E.T. Mimozemšťan. Měli spolu dvě děti, syna Malcolma (33) a dceru Georgiu (30).

O rozvod požádala Melissa v srpnu roku 2001 a celý proces se táhnul dlouhé tři roky. Před pěti lety exmanželka „Indiana Jonese“ zemřela. Po rozvodu už se neprovdala. Harrison se k její smrti nijak nevyjádřil, zřejmě v sobě stále nesl hořkost z toho, jak ho oškubala.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...