Na věrnost si italská kráska Gina Lollobrigida v manželství vůbec nepotrpěla!

Ve zralém věku se stala obětí podvodu se zfalšovaným sňatkem.

Slavná italská filmová hvězda Gina Lollobrigida (93) byla vdaná pouze jednou. Její manžel, slovinský lékař Milko Skofič, byl ale většinu manželství paroháčem.

Tři italské tmavovlásky vládly filmovému světu v padesátých a šedesátých letech. Vedle Sophie Loren (86) a Claudie Cardinale (82) to byla Gina Lollobrigida (93). Zatímco Sophia byla věrnou manželkou a Claudia svobodomyslnou ženou, Gina si dovedla život pořádně užívat. Týkalo se to zejména mužů.

Také vás může zajímat ...

Objevili jí na ulici

Gina byla zkratkou pro Luiginu, jak se herečka jmenovala. Svět se kolem ní točil už v dětství, kdy soutěžila o titul nejhezčího italského dítěte. Později se stala Miss Říma a v celostátní soutěži Miss Itálie skončila třetí. Vyrůstala v chudých poměrech společně se třemi dalšími sestrami.

Měla umělecké sklony, takže šla studovat na akademii do Říma, nikoliv ovšem herectví, ale malířství a sochařství. Sestry jí při studiu finančně podporovaly různými brigádami. Jednoho dne Ginu oslovil na ulici slavný režisér Vittorio de Sica (+73). Nabídl jí roli ve filmu.

Gina začala malými epizodními postavami, ale postupně se dostala až k hlavním rolím. Stala se dokonce vzorem pro jinou světovou krásku, americkou Marilyn Monroe (+36), která o sobě v začátcích prohlašovala, že je „americkou Lollobrigidou“.

Ve filmu Hrstka statečných.

Zasnoubili se hned první večer

O krásnou Ginu měli samozřejmě zájem muži, a to i velmi bohatí a slavní. Ona si ale jako životního partnera vybrala lékaře Milka Skofiče. Ten do Itálie emigroval ze Slovinska. Poznali se na večírku, kam přišel Milko setřást žal z rozchodu s jednou dívkou.

Gina na tom byla podobně, rovněž ona se nedávno rozešla s přítelem. Oba svůj smutek splachovali vínem a to tak silně, že se dokonce v opilosti zasnoubili – i když se vlastně vůbec neznali. Jednalo se ale o silvestrovskou party, takže nemuseli brát tenhle krok nijak vážně. Jejich vztah ale pokračoval i poté a za rok došlo ke skutečným zásnubám.

Vzali se, měli spolu syna a strávili v manželství dvaadvacet let. Za tu dobu ovšem slavná Italka svého manžela mnohokrát podvedla. Mezi její úlovky patřili i herci Yul Brynner (+65) nebo Jean-Paul Belmondo (87), slavný chirurg Christian Barnard (+78), proslavený první transplantací srdce a údajně i náš Waldemar Matuška (+76).

Syn jí chtěl zbavit svéprávnosti!

Těžko říct, jestli Milko o nevěrách své ženy věděl, ale musel by být asi slepý, kdyby nic netušil. K rozvodu ale došlo z jiného důvodu: Gina skončila se svojí filmovou kariérou a manželovi se to nelíbilo.

Herečka pak byla vdaná ještě jednou, to se ovšem jednalo o podvod – milenec Javier Rigau (59), španělský obchodník, totiž zorganizoval sňatek v zastoupení bez její účasti.

Soudní spory se pak táhly dlouhá léta, nakonec bylo ale toto manželství anulováno. Gina pak musela čelit další nepříjemnosti: vlastní syn ji chtěl nechat prohlásit za nesvéprávnou, aby jí ušetřil dalších setkání s podvodníky. To se mu naštěstí nepovedlo.

Dvě nepříjemné vzpomínky na násilnické muže

Až ve stáří Gina přiznala, že se během života dvakrát stala obětí sexuálního násilí. Konkrétnější podrobnosti sdělila jen u prvního případu. „Poprvé jsem byla ještě nevinná, o lásce jsem nic nevěděla, ničemu jsem nerozuměla. Takže to bylo vážné. A byla to dost známá osobnost.

Mně bylo tehdy 19 let, chodila jsem ještě na gymnázium,“ odhalila. Ke druhému případu pak došlo už během jejího manželství s Milkem Skofičem. „Je třeba sebrat odvahu a věc oznámit hned, ale ani já ji v sobě nenašla,“ konstatovala.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama