Na věštbu z mládí jsem si vzpomněla, když se začala plnit!

Stará žena mi věštila, že se vdám dvakrát a budu mít dceru a pak syna.

Budoucnost máme předem danou a někteří lidé jsou schopni ji vidět!

V mládí jsem bydlela ve větší vesnici. K místním tradicím patřilo i posvícení a každý rok se tam konala pouť, na kterou přijeli „komedianti“ s kolotoči a houpačkami. S dětmi z maringotek jsme se trochu kamarádili.

Také vás může zajímat ...

Odměna za záchranu

Na kraji vesnice se nacházel větší rybník, kde se dalo koupat. Jednoho podvečera jsme tam šly s kamarádkou, když jsme právě od rybníka zaslechly křik. Běžely jsme se tam podívat a spatřily jsme, jak se tam kousek od břehu topí malý kluk. Byl to syn lidí od kolotočů. Skočila jsem do vody tak jak jsem byla, tedy v šatech, a chlapce jsem vytáhla ven. To už přiběhli i jeho rodiče.

Se slzami v očích mi děkovali a do konce pouti jsem měla kolotoče zadarmo. To ale nebylo všechno. Nabídli mi, že mi jejich babička, nejstarší členka rodu, bude věštit z ruky. Samozřejmě, že jsem to neodmítla. Dozvěděla jsem se tak, že šťastné bude až moje druhé manželství, že budu mít dvě děti, dceru a syna a že se budou jmenovat Eva a Adam.

Tehdy jsem tomu nepřikládala větší důležitost než tomu ježdění na kolotoči.

Všechno to opravdu vycházelo!

Život utíkal, já jsem vyrostla, vdala jsem se a zanedlouho rozvedla. Jak to u nezkušených mladých holek bývá, naletěla jsem jen na atraktivní vzhled. Tehdy jsem si ještě na tu věštbu z ruky nevzpomněla. Vdala jsem se podruhé a tentokrát už jsem si vybrala dobře. O miminko jsme se pokoušeli dlouho, nakonec to vyšlo.

Když mi řekli, že čekám holčičku a vybírali jsme jméno, můj manžel trval na Evě. A právě tehdy se mi vybavil ten zážitek z mládí. Uvědomila jsem si, jak ta věštba vychází: svatba, rozvod, nová svatba, dcera. Není třeba dodávat, že když jsem za dva roky čekala druhé dítě a vyšlo najevo, že to bude syn, dostal jméno Adam. K tomu už jsem žádnou věštbu nepotřebovala, rozhodla jsem si to sama.

Nebo to opravdu všechno dopředu věděla ta stará paní od kolotočů?

Dana S. (52), Liberec

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...