Na zahradě nového domu se zjevoval přízrak!

Tajemná postava se objevovala na zahradě vždy za úplňku.

Koupili jsme stavení za Prahou i se strašidlem.

Poté, co se naše děti osamostatnily, rozhodli jsme se s manželem uskutečnit svůj dávný sen. Chtěli jsme odejít z velkoměsta na venkov, koupit si malý domeček a v něm pak prožít spokojené stáří. Podařilo se nám to celkem snadno.

Prodali jsme náš pražský byt a za ty peníze jsme si našli domek v malé vesnici, ne moc blízko Praze, ale ne tak daleko, abychom tam nemohli dojíždět za prací.

Opravdu se nám to nezdálo

Také vás může zajímat ...

Nedlouho poté, co jsme se v domku zabydleli, stala se děsivá věc. Jedné noci mě manžel probudil a pošeptal mi, abych se šla podívat z okna. To, co jsem spatřila na zahradě mezi stromy, mě opravdu vystrašilo. Bylo tam jakési matné namodralé světlo, ve kterém jsem po chvíli rozeznala obrysy nějaké postavy. Manžel projevil odvahu a vyšel ven, i když jsem se mu v tom snažila zabránit.

V tu chvíli ale přízrak zmizel. Až do rána jsme nemohli usnout a snažili jsme se přijít na to, co jsme vlastně viděli. K žádné odpovědi jsme nedošli, ale shodli jsme se, že se nám to nezdálo. V následujících dnech z nás prvotní šok opadl a dokonce jsme si dělali legraci, že jsme koupili domek i se strašidlem.

Začali jsme se nenápadně vyptávat sousedů, jestli někdy neviděli v noci u našeho domu nějaké divné věci. Nic jsme nezjistili, ale přízrak jsme v následujících měsících viděli ještě několikrát.

A zdálo se, že se objevuje pravidelně.

Dostali jsme vysvětlení

Pravdu jsme se nakonec dozvěděli od jednoho místního starého pána. Když jsme s ním na téma „strašidla“ zavedli řeč, prozradil nám, že v padesátých letech minulého století se na zahradě oběsil syn tehdejších majitelů, prý kvůli nešťastné lásce. Stalo se to při úplňku a pokaždé, když měsíc doroste, tak se prý jeho přízrak objeví, ale vidí ho jen ten, komu domek zrovna patří.

Vzali jsme jeho slova jako možné vysvětlení. Pokaždé, když je úplněk, netrpělivě s manželem vyhlížíme z okna. Přízrak se vždy objevil. Je mi líto, že ho nemůžu ukázat i jiným lidem.

Vím, že mi můj příběh nemusíte věřit, ale opravdu je to tak, jak jsem napsala, i když to nelze dokázat.

Jana K. (54), Posázaví

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...